Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Geralt w 4K. Wiemy, co dokładnie zyska Wiedźm...

Geralt w 4K. Wiemy, co dokładnie zyska Wiedźmin 3 na Xbox One X

Trzecia część przygód Wiedźmina ma już swoje (dwa) lata, niemniej jednak pod wieloma względami nie ustępuje najnowszym produkcjom i przez wielu uważana jest za jedną z najlepszych gier wszechczasów. Wiedźmin 3: Dziki Gon wysoko podniósł poprzeczkę w gatunku action RPG, a teraz sam doczekał się aktualizacji na Xbox One X. Już za 5 dni pierwsi posiadacze konsoli będą mogli je uruchomić. Co dokładnie znajdziemy w rozszerzonej wersji na najnowszą konsolę?

Wiedźmin 3

Szczegóły nadchodzącej aktualizacji pochodzą z pierwszej ręki. Ujawnił je Jakub Kutrzuba, jeden z głównych twórców Wiedźmina z CD Project RED. Postanowiliśmy przytoczyć cały zapis jego rozmowy z Willem Tuttle z Xbox Wire.

Co konkretnie robi twój zespół, by ulepszyć Wiedźmina 3: Dziki Gon na Xbox One X?

Dzięki dodatkowej mocy Xbox One X możemy pokazać Wiedźmina 3: Dziki Gon w 4K, zapewniając też wiele poprawek wizualnych, takich jak wyższej jakości cienie, [cieniowanie] ambient occlusion i filtrowanie tekstur, a także tekstury o wyższej rozdzielczości i ogólny wzrost wydajności.

W jaki sposób te ulepszenia wpłyną na doświadczenie gry i dlaczego twój zespół skoncentrował się akurat na tych obszarach?

Piękna oprawa wizualna to jedna z cech wyróżniających Wiedźmina 3: Dziki Gon, tchnąca życie w otwarty świat gry, pełen miejsc do odwiedzenia, tajemnic do odkrywania i przygód, w które można wyruszyć. Podczas ulepszania gry na Xbox One X chcieliśmy wykorzystać dodatkową moc konsoli, aby zapewnić jeszcze lepsze wrażenia wizualne. Podczas grania w Wiedźmina 3 na Xbox One X grafika jest ostrzejsza, a gra prezentuje się żywiej niż kiedykolwiek wcześniej na Xbox.

Jakich reakcji fanów spodziewacie się, gdy zobaczą/zagrają w Wiedźmina 3: Dziki Gon na Xbox One X z tymu ulepszeniami?

Sądzimy, że użytkownicy Xbox, którzy nie grali jeszcze w Wiedźmina 3: Dziki Gon lub którzy chcą ponownie przeżyć ostatnią przygodę Geralta na nowej konsoli, z przyjemnością zobaczą, co osiągnęliśmy w warstwie wizualnej gry na Xbox One X.

Jak wyglądał proces przygotowania i uruchomienia gry na Xbox One X?

Dzięki temu, że Xbox One X wchodzi w skład rodziny Xbox One, nie musieliśmy się martwić kompatybilnością i mogliśmy swobodnie skoncentrować się na tym, co możemy zrobić, aby poprawić grę. Implementacja nowych funkcji wizualnych również była dość bezproblemowa, a Microsoft pomagał nam w całym procesie.

Które z wprowadzonych do Wiedźmina 3 na Xbox One X ulepszeń sprawiło ci największą frajdę?

Dzięki 4K możemy bardziej szczegółowo pokazać wszystko, co stworzyli nasi artyści. I skorzystają na tej wyższej rozdzielczości nie tylko posiadacze telewizorów 4K. Dzięki supersamplingowi skok jakości będzie widoczny nawet na ekranie 1080p.

Co 4K i HDR oznaczają dla twojej gry, gier w przyszłości i rozwijania gier w twoim studio?

Wraz z upowszechnieniem się technologii, 4K wydaje się kolejnym krokiem dla branży gier, by móc osiągnąć więcej w zakresie efektów wizualnych.

Wiedźmin 3: Dziki Gon – Edycja Gry Roku dostępny jest do pobrania ze Sklepu Microsoft, gdzie jego cena wynosi 199 zł. Oczywiście gracze posiadający już swój egzemplarz aktualizację dla Xbox One X mogą pobrać za darmo.

Krzysztof Sulikowski
2 listopada 2017, 00:22
1 277
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
2 listopada 2017, 00:22
1 277
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.