Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft udostępnił pierwszy SDK Preview dla...

Microsoft udostępnił pierwszy SDK Preview dla Windows 10 Redstone 4

Microsoft zaktualizował dziś pakiet narzędzi deweloperskich dla Windows 10. Obecnie dostępny jest pakiet SDK Preview w kompilacji 17025. Oznacza to, że po raz pierwszy SDK adresowany jest do nowej aktualizacji Windows 10 Redstone 4, która od niedawna rozwijana jest w programie Insider Preview.

Jakie zmiany wprowadzono w SDK? Na razie odnotowano ich niewiele - to praktycznie tylko nowe słowa kluczowe MIDL dodane do narzędzia midlrt i będące częścią inicjatywy "modernizowania IDL". Nowe słowa kluczowe to event, set, get, partial, unsealed, overridable, protected i importwinmd. Microsoft wspomina też o poprawkach błędów. Zaznaczony jest ponadto fakt, że deweloperzy mogą odtąd kierować swoje aplikacje bezpośrednio do użytkowników Redstone 4. Aktualizacja zapowiedziana jest na wiosnę przyszłego roku i prawdopodobnie będzie nosić nazwę Spring Update. Numer wersji SDK to 17025. Aplikacje mogą więc być zgodne z Windows 10 w kompilacji 17025 lub wyższej.

SDK Preview 17025

Microsoft standardowo odnotował, że SDK w wersji 17025 działa w zgodności z wcześniej wydanymi SDK oraz z Visual Studio 2017. Oznacza to, że możemy zainstalować aktualną wersję SDK Preview i nadal publikować w Sklepie aplikacje dedykowane Fall Creators Update lub wcześniejszym wersjom Windows 10. Pod względem formalnym SDK współpracuje tylko z Visual Studio w wersji 2017 lub wyższej.

Redstone 4 pozostaje nadal w dość wczesnej fazie rozwojowej, niemniej jednak mamy już pewien zarys kierunku, w którym zmierzać będą jego twórcy, jeśli chodzi np. o zmiany w interfejsie. Z punktu widzenia dewelopera będzie to oznaczać m.in. możliwość wykorzystania nowych elementów i akcji w interfejsie Fluent Design System. Aktualną wersję SDK można już pobrać ze strony Windows Insider Preview Downloads.

Krzysztof Sulikowski
1 listopada 2017, 18:40
1 008
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
1 listopada 2017, 18:40
1 008
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.