Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Gry ze Sklepu Xbox można już wysyłać jako pre...

Gry ze Sklepu Xbox można już wysyłać jako prezenty

Jako że już powoli zbliżamy się do sezonu świątecznego, wielu producentów szuka sposobów, by dotrzeć do klienta, co szczególnie widoczne jest w branży komputerowej. Pięknie wydane gry pudełkowe pod choinką stanowią już niestety coraz większą rzadkość, a wielu graczy z wygody wybiera dystrybucję cyfrową. Na takie podarki będą mogli niebawem liczyć posiadacze konsoli Xbox, bowiem w Sklepie Microsoft uruchomiono już opcję zakupu i wysłania gry w formie prezentu.

O planach uruchomienia funkcji poinformował dziś rano Mike Ybarra i już wieczorem stała się ona dostępna, choć na razie tylko dla Xbox Insiderów w pierścieniu Aplha. "Microsoft Store pozwala teraz dawać prezenty w postaci cyfrowych gier na Xbox One, 'trwałej' zawartości do pobrania (DLC - paczek map, skinów do broni etc.), Xbox Live Gold i Xbox Game Pass - wszystko z poziomu waszej konsoli! Wystarczy wybrać grę ze Sklepu, zaznaczyć 'Kup jako prezent' i wysłać ją przyjacielowi lub komuś z rodziny, wybierając ich Gamertag lub wpisując adres e-mail" - wyjaśnia Ybarra.

Na zrzutach ekranu powyżej pokazano funkcję wysyłania prezentów w trzech krokach. Jak widzimy, przycisk zakupu w formie prezentu jest widoczny obok zwykłego zakupu (dla siebie) już na stronie gry. W kolejnym kroku możemy wybrać obdarowanego spośród naszej listy znajomych lub wpisać adres e-mail. Prezent zostanie wysłany jako cyfrowy kod do wykorzystania w Sklepie Microsoft. Niestety, dowiadujemy się, że działa to jedynie na terenie USA. Odbiorca musi ponadto spełniać wymagania wiekowe, jeśli gra wydana jest z takowymi ograniczeniami. Na ostatnim zrzucie ekranu widzimy już wiadomość z kodem, który można wykorzystać od razu.

Możliwość kupna gry w formie prezentu wyczekiwana była przez użytkowników Xbox od dawna i właściwie nie wiadomo, dlaczego Microsoft zwlekał z jej wprowadzeniem aż do teraz. O ile okaże się to dla firmy sukcesem komercyjnym, być może funkcja wyjdzie poza USA. Tymczasem nie wiadomo nawet, czy Microsoft zdąży przed świętami z opuszczeniem programu Insider...

Krzysztof Sulikowski
30 października 2017, 21:58
896
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
30 października 2017, 21:58
896
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.