Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Więcej akrylu i nowa powłoka dla Surface Phon...

Więcej akrylu i nowa powłoka dla Surface Phone, czyli co już wiemy o Redstone 4

Windows 10 Redstone 4 to tymczasowa nazwa aktualizacji przewidzianej na wiosnę przyszłego roku, nazywanej też niekiedy Spring Update. Po wydaniu w dwóch falach Creators Update przyszedł czas na coś nowego, również jeśli chodzi o wsparcie dla sprzętu. Obecna aktualizacja pod tym względem skupiła się na Windows Mixed Reality i wsparciu dla telefonów z Androidem. Wiele wskazuje na to, że Redstone 4 zrobi ukłon w kierunku Surface.

Skąd o tym wiemy? Po pierwsze, przesłanki na temat Surface Phone/Mobile/Note stały się ostatnio bardziej przekonujące i poparte realnymi patentami. Po drugie, w ostatniej kompilacji 17025 pojawiły się wzmianki, które mają sugerować wprowadzenie wsparcia dla nowego typu urządzeń. Jak donosi WalkingCat, w plikach XAML tej kompilacji można znaleźć fragmenty odnoszące się do "ComposableShell.Composers.Andromeda.exe", co znany leakster przypisuje nowemu interfejsowi użytkownika dedykowanemu Surface Phone. Struktura najbliższej aktualizacji miałaby zakładać użycie kilku interfejsów składowych, a Andromeda może być jednym z nich. Powłoka ta ma podobno wykraczać poza jedno urządzenie. Innymi słowy będzie ona dostosowana do Surface Phone, ale skorzystają z niej też inni użytkownicy pióra dotykowego. Pojawić się ma też nowa aplikacja do sporządzania notatek o nazwie Journal.

Fluent

No dobrze, teraz zejdźmy na ziemię i zajmijmy się czymś bardziej namacalnym. Jak wynika z opublikowanych niedawno zrzutów ekranu, Redstone 4 stanie się jeszcze bardziej... akrylowy. Wykorzystanie tego materiału w interfejsie Fluent Design w aktualizacji Fall Creators Update jest widoczne, niemniej jednak daleko mu do tego, co widzieliśmy na początkowych prezentacjach. Stało się jasne, że implementacja nowego designu będzie przebiegać falami i z każdym głównym wydaniem Okienek będzie on coraz bardziej widoczny. Na ostatnim zrzucie ekranu zaprezentowano akryl w Ustawieniach. Spostrzegawczy czytelnicy zauważą, że jest to nowa strona Ułatwień dostępu, która zadebiutowała w ostatniej kompilacji Insider Preview. Akryl pokrywa tylko sekcję działów po lewej stronie. To niewielka zmiana w stosunku do obecnego stanu, niemniej jednak widzimy, że akrylu będzie po prostu więcej.

Podczas gdy Fluent Design System jest faktem, to Surface Phone pozostaje wielką niewiadomą i naszym zdaniem będzie sporym zaskoczeniem. Dlaczego do tych rewelacji powinniśmy podejść z pewną rezerwą? Przypomnijmy sobie pierwsze odniesienia do tego, co ostatecznie okazało się głośnikiem Harman Kardon Invoke. Pierwsze przecieki sugerowały, że Microsoft buduje własne urządzenie z Cortaną lub specjalny tryb domowy dla PC z Windows 10. Skończyło się na urządzeniu zewnętrznego producenta. Liczymy, że chociaż w przypadku Surface Phone firma nie schowa się za plecami producentów OEM i wypuści kolejnego Surface'a, który rzeczywiście otworzy nową kategorię sprzętową.

Krzysztof Sulikowski
27 października 2017, 20:31
1 982
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
27 października 2017, 20:31
1 982
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.