Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Wsparcie dla bezprzewodowych głośników niedłu...

Wsparcie dla bezprzewodowych głośników niedługo trafi do Xbox One

Jedną z głównych różnic pomiędzy konsolami a komputerami jest fakt, że operują one na zamkniętym systemie oraz obsługują tylko ściśle dostosowane akcesoria – przynajmniej tak było dotychczas. Jak wielokrotnie wspominaliśmy na łamach naszego portalu, Xbox One wraz z biegiem czasu coraz bardziej przybliża się funkcjonalnością do klasycznego PC, wliczając w to również obsługę dodatkowego sprzętu. Dowodzi tego chociażby dodanie do jego systemy możliwości obsługi myszki i klawiatury, co ma mieć miejsce już niebawem. Najwyraźniej kolejnym co planują inżynierowie Microsoftu dla swojej konsoli, jest umożliwienie podłączenia do niej bezprzewodowych głośników, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości dźwięku. Świadczy o tym dobitnie dołączenie giganta z Redmond (a w zasadzie jego oddziału Xbox) do stowarzyszenia WiSA (Wireless Speaker and Audio).

Konsole Xbox One

Dotychczas gracze chcący podłączyć głośniki bezprzewodowe do swojej konsoli Xbox One musieli się nieco natrudzić. Jako że twórcy nie przewidzieli takiego scenariusza na etapie projektowania, zainteresowani zmuszeni byli do zakupienia specjalnego transmitera Bluetooth. Służył ona jako pomost pomiędzy głośnikami a jednym z portów audio konsoli, jak chociażby wyjście optyczne sygnału audio (S/PDIF). Niestety, nie tylko wiązało się to z dodatkowymi kosztami, to dodatkowo sprawiało iż sygnał trafiający do samych głośników tracił wiele na jakości, zaś w przypadku dźwięku stereo konieczne okazywały się dodatkowe kalibracje. Dołączenie Xbox do stowarzyszenia WiSA powinno w znacznym stopniu rozwiązać ten problem, bowiem oznacza to, że już niebawem konsola Microsoftu bez problemu współpracować będzie z bezprzewodowymi systemami audio producentów należących do wspomnianej organizacji (między innymi LG, Pioneer, JBL czy Onkyo) – oczywiście bez konieczności posiadania jakichkolwiek dodatkowych akcesoriów.

Najwyraźniej obiecana obsługa Dolby Atmos DTS 5.1 w najnowszym Xbox One X to nie jedyna pozytywna zmiana, dotycząca dźwięku w przypadku konsol Microsoftu która ma niebawem nastąpić. Co prawda nie rekompensuje to w pełni braku wyjścia Jack 3,5mm z urządzenia (niezbędnego w przypadku podłączenia go przykładowo do niektórych monitorów pozbawionych głośników), jednak z pewnością otwiera nowe możliwości przed posiadaczami omawianej konsoli.

Amadeusz Labuda
26 października 2017, 11:20
880
Odsłony
Amadeusz Labuda
26 października 2017, 11:20
880
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.