Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 Fall Creators Update - podsumowani...

Windows 10 Fall Creators Update - podsumowanie

Za nami okres sporych wrażeń i wielkich emocji dla każdego z wiernych fanów Microsoft – mowa tu oczywiście o niedawnej premierze najnowszej wielkiej aktualizacji,czyli Fall Creators Update, która trafiła do Windows 10. Proces jej wdrażania rozpoczął się w zeszły wtorek, 17 października bieżącego roku, na kilka minut przed godziną 19 czasu polskiego i od tej pory trwa nieprzerwanie. Możliwe jednak, że Wasze komputery jeszcze nie zdążyły samoistnie pobrać koniecznych do uaktualnienia plików, bowiem całość przebiega falami. Oznacza to w praktyce, iż aby uniknąć przeciążenia sieci, serwery Microsoftu wysyłają dane tylko do ograniczonej liczby użytkowników jednocześnie, co może potrwać nawet do kilku miesięcy. Oczywiście dla niecierpliwych też jest rozwiązanie – wystarczy pobrać odpowiednie narzędzie znajdujące się na stronie giganta, zależnie od tego, czy chcemy nasz komputer uaktualnić czy też zainstalować system operacyjny od zera. Co dla niektórych może być istotne, nadal istnieje możliwość uaktualnienia starszej wersji systemu, jak chociażby Windows 7 do Dziesiątki (w wersji Fall Creators Update rzecz jasna), o czym tak jak o wzmiankowanych wcześniej działaniach przeczytać możecie na naszym portalu – specjalnie bowiem dla naszych czytelników stworzyliśmy całą serię artykułów, zarówno tych opisujących zmiany, jak i również wyjaśniających dokładnie, krok po kroku, jak należy przejść między innymi przez proces uaktualnienia czy też aktywowania funkcji Plików na żądanie. Ich rozpiskę znajdziecie na samym dole tekstu, wcześniej jednak na tapetę weźmiemy również inne systemy operacyjne Microsoftu.

Fall Creators Update na CentrumXP - podsumowanie

Najnowsza wielka aktualizacja, Fall Creators Update, to oczywiście nie tylko komputery, bowiem jej odpowiednik ukazał się również na konsoli Xbox oraz zapewne w najbliższych dniach trafi na telefony działające w oparciu o Windows 10 Mobile. W przypadku aktualizacji Xbox One noszącej oficjalną nazwę Fall Update wspomnieć można o sporych zmianach, zwłaszcza w kwestii obsługi interfejsu. Niestety, nie wszystkim przypadły one do gustu, wskutek czego zdania użytkowników są podzielone. Ponadto konsola Microsoftu wzbogaciła się o kilka nowości funkcjonalnych, takich jak chociażby możliwość nagrywania klipów z gry w jakości 4K z HDR, co znaczenie będzie miało zwłaszcza dla posiadaczy mocniejszej wersji urządzenia – Xbox One X. Niestety, Fall Creators Update dla urządzeń mobilnych rozczarowuje, bowiem wprowadza zaledwie parę nowości, w znacznej mierze nieprzydatnych dla większości użytkowników – kto w Europie czy USA korzysta z chińskiego kalendarza księżycowego? Nie można jednakże stwierdzić, że aktualizacja ta jest zupełnie zbędna - w końcu skupia się ona na naprawie całej masy występujących dotychczas błędów. Warto zaznaczyć tu, że Fall Creators Update jest prawdopodobnie ostatnią z wielkich aktualizacji dedykowanych Windows 10 Mobile – Microsoft ogłosił, że w systemie tym nie pojawią się już żadne nowe funkcje.

Poniżej znajdziecie rozpiskę tekstów, które zdążyliśmy już opublikować. Serdecznie zapraszamy do lektury, bowiem warto wiedzieć więcej, gdyż funkcje, o których istnieniu nie wiemy, nie przyniosą nam żadnego pożytku!

Artykuły na temat aktualizacji Windows 10 Fall Creators Update,
które przeczytać możecie już teraz:

Windows 10 Fall Creators Update – co nowego
Wymagania sprzętowe Windows 10 Fall Creators Update
Przegląd wersji Windows 10 Fall Creators Update
Jak zainstalować Windows 10 Fall Creators Update
Jak zainstalować Windows 10 Fall Creators Update z wykorzystaniem UEFI
Jak uaktualnić Windows 7 do Windows 10 Fall Creators Update
Pierwsza konfiguracja Windows 10 Fall Creators Update
Jak poradzić sobie z OneDrive po aktualizacji Fall Creators Update
Fall (Creators) Update zadebiutował na Xbox One

Na chwilę obecną zaplanowaną mamy publikację jeszcze co najmniej trzech artykułów - Jak za darmo pobrać Windows 10 Fall Creators Update, Windows 10 Mobile Fall Creators Update - co nowego oraz Jak za darmo zaktualizować system do Windows 10 Fall Creators Update. Oczywiście nie oznacza to, że nie pojawi się ich więcej. Pamiętajcie, iż również Wy, jako nasi czytelnicy, macie wpływ na zawartość publikowaną na łamach CentrumXP. Jeżeli macie jakieś pytania bądź kłopoty z najnowszą wielką aktualizacją Windows 10, śmiało piszcie w komentarzach - kto wie, może to właśnie Wasze pytania dadzą początek nowym artykułom.

Amadeusz Labuda
23 października 2017, 12:11
2 094
Odsłony
Amadeusz Labuda
23 października 2017, 12:11
2 094
OdsłonyKomentarze

Jestem pod wrażeniem! Wreszcie dopracowany Win10. Dobrze dopracowany. Gratuluję MS.
Grzegorz, 23 października 2017, 19:27
CXP świetne tutoriale dzieki ! Win10 robi wrażenie coraz bardziej czekam an Redstone4.
Adamm, 23 października 2017, 19:34
pojawiły się komentarze, że FCU to najlepszy Windows w historii - oby tak dalej :)
mrx, 23 października 2017, 20:29
Ja musiałem odłączyć tablet Wacoma od laptopa po tej aktualizacji, bo nie dało się go używać. Zachowała się obsługa gestów dwoma palcami (zoom, przesuwanie, obracanie), ale przesuwanie jednym palcem już nie działa (czyli nie działa jako myszka). Przyciśnięcie piórkiem symuluje prawy przycisk myszy, ale jednoczesne przesuwanie już nie działa (czyli nie działa obsługa gestami w przeglądarkach). Po każdym uruchomieniu laptopa muszę klikać Rozwiązywanie problemów, żeby zadziałało wi-fi. I nie wymuszałem aktualizacji, więc teoretycznie wszystko powinni być dobrze.
st, 23 października 2017, 21:19
No i po co taka ankieta jak nie widać wyników?
kro, 23 października 2017, 21:30
@kro ankietę uruchomiliśmy eksperymentalnie. Dzięki za uwagę! :)
Mateusz Miciński, 23 października 2017, 22:02
:)
Adamm, 24 października 2017, 18:11
po pierwsze primo: defragmentator i optymalizator dysków NADAL nie czyni tego automatycznie sam a mam ustawione codziennie ma sam a ja muszem a nie chem RĘCZNIE TO BEZUSTANNIE CZYNIĆ bo to je kompletny brak szacunku dla użytkownika...
ed, 27 października 2017, 12:26

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.