Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Zbliża się koniec Office Mix. Zawartość przen...

Zbliża się koniec Office Mix. Zawartość przeniesiemy do Stream albo PowerPointa

Office Mix to powstały w 2014 r. serwis, która zamienia prezentacje PowerPoint w interaktywne lekcje online, którymi można podzielić się ze wszystkimi. Innymi słowy był to jeden z nowych sposobów na udostępnianie prezentacji i interakcję z odbiorcami. Pomimo kilku aktualizacji Mix nigdy nie doczekał się pełnego wydania i po ponad 3 latach egzystencji w fazie Preview został spisany na straty. Proces wygaszania będzie wprowadzany falami - pierwsza z nich już nastąpiła.

"Nieco ponad trzy lata temu uruchomiliśmy Office Mix Preveiw, by pomóc każdemu - od nauczycieli po biznesmenów - w tworzeniu i dzieleniu się interaktywnymi nagraniami ich prezentacji online. Dziękujemy za pozytywny feedback od użytkowników przesłany w trakcie fazy Preview. Jesteśmy podekscytowani informując, że wnieśliśmy najlepsze cechy Office Mix bezpośrednio do PowerPoint, Microsoft Stream i Microsoft Forms dla subskrybentów Office 365 na PC z Windows 10" - pisze Microsoft. Z jednej strony można więc mówić o uśmierceniu Office Mix, a z drugiej - jego wchłonięciu przez PowerPoint, który odtąd nie będzie wymagał pobierania dodatku. Do przejętej funkcjonalności dotrzemy, wchodząc do zakładki nagrywania w PowerPoint, jednak wcześniej trzeba będzie skonfigurować jego wstążkę.

Office Mix

Harmonogram wygaszenia wsparcia dla Office Mix odbędzie się w trzech falach:

  • 20 października 2017 r.: użytkownicy Office Mix mogą nadal otwierać, edytować, publikować, pobierać i usuwać istniejącą zawartość. Posiadacze kwalifikujących się kont Office 365 mogą też przenieść swoje miksy i wideo do Microsoft Stream. Pozostali mogą zapisać miksy w formie prezentacji PowerPoint (.pptx), a dane analityczne w arkuszach Excel (.xlsx).
  • 1 stycznia 2018 r.: nie będzie już możliwości rejestrowania się jako nowy użytkownik i pobierania dodatku Office Mix z jego strony. Posiadacze zainstalowanego dodatku nadal będą mogli za jego pomocą wgrywać, edytować, otwierać i pobierać istniejącą zawartość.
  • 1 maja 2018 r.: Strona i cała zawartość Office Mix zostaną oficjalnie wygaszone. Od tego dnia nie będzie można otworzyć strony, a linki do udostępnionej zawartości przestaną być aktywne.

Aby przenieść zawartość do Microsoft Stream, należy zalogować się na stronie https://mix.office.com i kliknąć przycisk Migrate, a następnie po zapoznaniu się z warunkami - Migrate Now. Użytkownicy nieposiadający kont Office 365 mogą z kolei wejść na tej samej stronie do sekcji My Mixes i kliknąć przycisk Presentation, by pobrać mix w formacie PowerPointa, lub przycisk Video, by pobrać plik mp4. Dane analityczne w formie arkusza Excela pobierzemy, klikając przycisk Analytics.

Krzysztof Sulikowski
21 października 2017, 17:57
1 081
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
21 października 2017, 17:57
1 081
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.