Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Fall Creators Update wprowadza zabezpieczenia...

Fall Creators Update wprowadza zabezpieczenia antycheaterskie

Jesienna aktualizacja Windows 10 wprowadziła blisko 200 wartych odnotowania nowości, wliczając w to Pliki na żądanie w OneDrive, funkcję społecznościową Moje kontakty, synchronizację z telefonami z Androidem, wsparcie dla VR, czytnik ebooków w Edge, interfejs Fluent Design System czy wreszcie dziesiątki nowych ustawień. Jednym z nich jest TruePlay, który do aktualizacji przedostał się bez większego rozgłosu.

TruePlay debiutował w lipcowej kompilacji Insider Preview o numerze 16251. Znana wcześniej pod nazwą Game Monitor funkcja uruchamiała chroniony proces dla każdej gry wykorzystującej system antycheaterski, by chronić przed typowymi metodami oszukiwania. Gdy do takich prób dochodziło, deweloper był alarmowany i otrzymywał dane. "TruePlay oferuje deweloperom nowy zestaw narzędzi, by walczyć z cheatingiem w ich grach PC" - głosi opis funkcji na portalu Windows Dev Center - "Gra korzystająca z TruePlay uruchomi się w chronionym procesie, który zapobiega klasie typowych ataków. Ponadto usługa Windows będzie monitorować sesje gier pod kątem zachowań i manipulacji typowych dla scenariuszy cheatowania. Dane te będą zbierane, a alerty generowane tylko wówczas, gdy dojdzie do zachowań cheaterskich. By zachować w tej sprawie pewność i chronić prywatność klienta, zapobiegając fałszywym alarmom, dane te są udostępniane deweloperom po przetworzeniu i potwierdzeniu, że doszło do cheatowania".

TruePlay

Usługa antycheaterska może przypaść do gustu uczciwym graczom, których irytują cheaterzy psujący zabawę. Z drugiej strony TruePlay z powodu wysyłania danych o systemie znalazł się na celowniku krytyków, którzy zarzucają Microsoftowi brak poszanowania dla prywatności. TruePlay nie jest jednak obligatoryjny i w Ustawieniach możemy zobaczyć, że jest domyślnie wyłączony. Uniemożliwi to jednak grę w wybrane tytuły, jeśli te będą TruePlay wymagać.

Krzysztof Sulikowski
19 października 2017, 23:45
1 433
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
19 października 2017, 23:45
1 433
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.