Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Pakiety chroniące Norton będą działać w Micro...

Pakiety chroniące Norton będą działać w Microsoft Azure

Microsoft ogłosił, że Symantec wybrał platformę Microsoft Azure, która zasilać będzie jego konsumenckie pakiety chroniące Norton, używane przez ponad 50 milionów osób z całego świata. Dzięki wykorzystaniu Azure firma może liczyć na korzyści, jakie gwarantuje chmura, a więc na zwiększenie wydajności i bezpieczeństwa przy obniżeniu kosztów operacyjnych. Symantec opracował nowe usługi w chmurze i przeprowadził migrację ponad 105 funkcji chroniących o krytycznym znaczeniu, takich jak ocena reputacji, telemetria bezpieczeństwa i zaawansowana ochrona przed zagrożeniami.

Norton w Microsoft Cloud

"Skupiamy się na pomaganiu organizacjom, rządom i ludziom w chronieniu najważniejszych danych, niezależnie od miejsca, w którym są one przechowywane. Chmura jest kluczem do naszej strategii akceleracji wewnętrznej innowacji, usprawnienia operacji i wreszcie ochrony i wspomagania naszych klientów w erze cyfrowej. Microsoft jest dla nas silnym partnerem i pomógł nam bezboleśnie realizować ową strategię, znacznie przekraczając swoje zobowiązania, by upewnić się, że odniesie ona sukces" - mówi Sheila Jordan z Symantec. Oprócz migracji najważniejszych usług chroniących do Azure firma współpracuje z Microsoft, by wprowadzić tam również swój system e-commerce, a także by wykorzystać Microsoft Cloud w swoich wewnętrznych usługach IT. Microsoft wspomina m.in. o utworzeniu pulpitów nawigacyjnych działających w czasie rzeczywistym, które umożliwiają nadzorowanie i sporządzanie raportów finansowych, operacyjnych i bezpieczeństwa do dalszego wykorzystania.

"Symantec i Microsoft łączy zaangażowanie w bezpieczeństwo w sieci" - dodaje Scott Guthrie z Microsoft - "Pokazuje to, że Azure w unikalny sposób potrafi radzić sobie z największymi, najbardziej wymagającymi usługami chmurowymi na świecie". Przypomnijmy jeszcze, że Norton Internet Security dwukrotnie znalazł się w naszych zestawieniach - najlepszych pakietów chroniących Windows 8 oraz najlepszych pakietów chroniących Windows 10.

Krzysztof Sulikowski
17 października 2017, 02:24
907
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
17 października 2017, 02:24
907
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.