Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Fall Creators Update sprawi, że PowerShell pr...

Fall Creators Update sprawi, że PowerShell przemówi!

Jak wiadomo, poza rozgłaszanymi wszędzie gorącymi nowościami, Microsoft wraz z Fall Creators Update wniesie do swojego systemu całą masę pomniejszych, lecz w ogólnym rozrachunku nie mniej ważnych usprawnień. Kilka z nich to nowe technologie ułatwień dostępu, pozwalające bez większych problemów obsługiwać komputer również niepełnosprawnym użytkownikom. Uwagę przykuwa zwłaszcza najświeższa z nowości tego typu, o której poinformował niedawno na swoim Twitterowym profilu znany i sprawdzony informator, WalkingCat.

Jak się okazuje, w Windows 10 Fall Creators Update narrator odczytujący tekst rozbudowany ma zostać o obsługę konsoli Windows PowerShell. Wymagało to od programistów sporo pracy, bowiem konieczne okazało się między innymi wprowadzenie drobnych zmian do samej powłoki, jednak jak widać na materiale wideo - działania zakończyły się sukcesem. Co prawda zauważyć można, że funkcja potrzebuje jeszcze kilku usprawnień jednakże spełnia swoje zasadnicze zadanie, jakim jest odtwarzanie tekstu wyświetlającego się wewnątrz konsoli. Znacząco usprawni to wykonywanie zaawansowanych czynności systemowych osobom niepełnosprawnym, jednakże nie tylko im – narratora skombinowanego z PowerShell wykorzystać będzie można w roli systemu powiadomień dźwiękowych o zakończonym procesie, podczas pracy na innym komputerze znajdującym się niedaleko.

Nowa funkcja ma się rzekomo pojawić w Windows 10 Fall Creators Update, nie jest jednak sprecyzowane, kiedy dokładnie to nastąpi. Sugerując się jej obecnym stopniem dopracowania (widocznym na nagraniu) oraz koniecznością przeprowadzenia odpowiednich testów, przyjdzie nam z pewnością poczekać na jej premierę jeszcze co najmniej kilka miesięcy.

Amadeusz Labuda
13 października 2017, 09:04
1 691
Odsłony
Amadeusz Labuda
13 października 2017, 09:04
1 691
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.