Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Story Remix z ekskluzywnymi efektami dla użyt...

Story Remix z ekskluzywnymi efektami dla użytkowników Office 365

Story Remix jako rozszerzenie aplikacji Zdjęcia w Windows 10 to jedna z najgorętszych nowości w aktualizacji Fall Creators Update. Choć z jednej strony nie jest to (jeszcze) pełnoprawny zamiennik Windows Movie Makera, Story Remix wprowadza do świata amatorskich edytorów multimedialnych sporo efektów znanych z programów komercyjnych. Niektóre z nich dostępne są tylko dla subskrybentów Office 365, o czym przekonaliśmy się sami!

Jeśli korzystamy już z Fall Creators Update (na razie jest to możliwe w programie Windows Insider - premiera aktualizacji dopiero za 5 dni), możemy zapoznać się już z usługą Story Remix. Na chwilę obecną stanowi ona niejako dodatek do aplikacji Zdjęcia, przy czym dodatkowe funkcjonalności można odblokować dopiero po zalogowaniu się przy pomocy konta Office 365. Ze Sklepu Windows zainstaluje się wówczas automatycznie rozszerzenie Photos Add-On i w aplikacji Zdjęcia przy tworzeniu kreacji pojawią się nowe efekty.

Story Remix - Office 365

Komunikat wyświetlany przez aplikację informuje o dostępności nowej zawartości premium do wykorzystania w projektach filmowych. Zawartość ta jest dostępna dla posiadaczy subskrypcji Office 365, a w jej skład wchodzić mają nowe efekty 3D, style tekstu i muzyka.

Story Remix - Office 365

Rzeczywiście, w procesie kreacji zostały nam zaproponowane utwory muzyczne, które są automatycznie dostosowywane do długości naszego filmu. Niestety, wspomnianych efektów 3D nie uświadczyliśmy. Nie jest do końca jasne, czy wynika to z potencjalnych ograniczeń polskiej wersji językowej, czy też opieszałości Microsoftu. Być może efekty 3D, które już przy pierwszym publicznym pokazie stanowiły wizytówkę Story Remix, zostaną dodane w wersji publicznej.

Story Remix - Office 365

Story Remix oferować ma kilkadziesiąt efektów specjalnych dostosowujących się do zawartości filmu czy pokazu w sposób inteligentny. Wiemy, że część z nich jest testowana w nowej gałęzi Redstone 4 (aktualizacja przewidziana na wiosnę przyszłego roku), dlatego nie jest jasne, jak wiele z nich uda się uruchomić jeszcze w Fall Creators Update.

Krzysztof Sulikowski
12 października 2017, 19:57
1 254
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
12 października 2017, 19:57
1 254
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.