Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Innovate.AI: Microsoft nagrodzi najbardziej o...

Innovate.AI: Microsoft nagrodzi najbardziej obiecujące startupy

Microsoft Ventures we współpracy z partnerami z USA, Unii Europejskiej i Izraela zorganizował globalny konkurs Innovate.AI, którego celem jest wyłonienie nowych, obiecujących start-upów, które przyczyniają się do rozwoju sztucznej inteligencji. Pula nagród jest ogromna - w sumie do zgarnięcia jest 3,5 miliona dolarów w formie funduszy i 2 miliony dolarów do wykorzystania w Azure.

Jedną z podstawowych misji Microsoftu jest uczynienie sztucznej inteligencji bardziej przystępną i cenną dla wszystkich. "W firmie Microsoft przyszłość jest zakorzeniona w rozwoju technologii AI" - powiedział Nagraj Kashyap, CVP i szef Microsoft Ventures. Koncentrując się na firmach, które w innowacyjny sposób rozwijają AI, Microsoft Ventures zamierza przyczynić się do wprowadzenia w życie przekształcającego potencjału AI. Sztuczna inteligencja może być (i bez wątpienia będzie) wydajniejsza, bezpieczniejsza i pomocna w rozwiązywaniu największych problemów społecznych. "Startupy są już w stanie tworzyć znaczące biznesy oparte na AI na poziomach platformy i aplikacji. Teraz, gdy utrzymują już nowe platformy AI, ich możliwości nie kończą się tylko na świetnych biznesach, ale mogą odznaczyć się silnym i pozytywnym wpływem na społeczeństwo" - dodaje S. Somasegar, dyrektor zarządzający z Madrona Venture Group, będącej jednym z partnerów inicjatywy.

Innovate.AI

No dobrze, czas na konkrety. Do konkursu mogą zgłaszać się startupy w innowacyjny sposób wykorzystujące AI (sztuczną inteligencję) i machine learning (maszynowe uczenie). Całkowita pula nagród wynosi 5,5 mln dolarów, przy czym zostaną przyznane trzy pierwsze miejsca dla USA, Europy (UE) i Izraela. Każdy z laureatów otrzyma milion dolarów w formie inwestycji, 500 tys. dolarów w kredytach Azure do wykorzystania w ciągu 3 lat, 100 rocznych licencji Office 365 oraz plan wsparcia Azure Standard. Dodatkowo zostanie przyznana jedna nagroda A.I. For Good, którą otrzyma jeden z finalistów w ujęciu globalnym. Będzie to firma, która przy pomocy sztucznej inteligencji ma szansę wpłynąć pozytywnie na ludzkie życie i świat. W tym przypadku zwycięzca zgarnia 500 tys. dolarów w formie inwestycji i tyle samo w kredytach Azure do wykorzystania w ciągu 3 lat, 100 rocznych licencji Office 365 oraz plan wsparcia Azure Standard.

Zgłaszane firmy muszą mieć siedzibę w jednym z trzech wspomnianych regionów, nie mogą posiadać zebranych funduszy powyżej 4 mln dolarów oraz muszą oferować lub zamierzać wydać produkt, usługę lub platformę wykorzystującą technologie AI i/lub machine learning. Zgłoszenia są przyjmowane od wczoraj (10 października) do 31 grudnia 2017 r. Rejestracji można dokonać na stronie Microsoft Ventures, gdzie znajdziemy dodatkowe informacje i szczegółowy regulamin konkursu.

Krzysztof Sulikowski
11 października 2017, 18:56
954
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
11 października 2017, 18:56
954
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.