Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

W Windows 10 mogą pojawić się poradniki krok ...

W Windows 10 mogą pojawić się poradniki krok po kroku, wykorzystujące Cortanę

Wraz ze wzrastającą rolą cyfrowych asystentów, Microsoft coraz większą wagę przykłada do rozwoju Cortany. W chwili obecnej wykorzystać ją można nie tylko w charakterze samodzielnej aplikacji, lecz również do szybkiego znalezienia informacji w Skype czy też nawet do sterowania termostatem ogrzewania bądź roletami. Tym jednak razem gigant z Redmond najwyraźniej chce się skupić na pomocy początkującym użytkownikom, bowiem wygląda na to iż niedługo Cortana oferować będzie poradniki krok po kroku, dotyczące ustawień systemowych.

Rewelacje te przedstawił na swoim Twitterowym profilu znany informator, WalkingCat. Co istotne, nie są to tylko puste słowa – na załączonym materiale wideo zobaczyć można wspomnianą funkcjonalność w praktyce. Widać tam wyraźnie, że użytkownik prowadzony jest krok po kroku poprzez proces dodawania nowego urządzenia przez Cortanę, przekazującą najistotniejsze informacje. Niestety, oglądając film demonstracyjny zauważyć można kilka nieścisłości – głos cyfrowej asystentki ma dziwne brzmienie, dodatkowo nie widać w jaki poradnik został uruchomiony. Mało tego, nie wyjaśniono w jaki sposób można przełączyć się pomiędzy kolejnymi etapami, bądź też czy Cortana dokonuje tego automatycznie. Wiadomo natomiast, że nowa funkcjonalność nazywać się będzie prawdopodobnie Follow Me, co sugeruje tekst odczytany na zakończenie oraz widoczne przez chwile obramowanie okna instrukcji pisemnych.

Pewnym jest, że jeśli opisywana funkcjonalność trafi do Windows 10, to nie nastąpi to szybko – gołym okiem widać iż potrzeba jeszcze wiele pracy nad nowym rozwiązaniem. Autentyczność materiału filmowego może budzić wątpliwości, jednak WalkingCat dotychczas nie zawiódł ze swoimi informacjami, wobec czego przyznać mu można przynajmniej niewielki kredyt zaufania. Osobom zainteresowanym poradnikami Follow Me pozostaje jedynie cierpliwie czekać na dalsze informacje, co zająć może jeszcze sporo czasu…

Amadeusz Labuda
11 października 2017, 09:34
1 028
Odsłony
Amadeusz Labuda
11 października 2017, 09:34
1 028
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.