Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 Fall Creators Update oficjalnie wy...

Windows 10 Fall Creators Update oficjalnie wyłoniony!

Trzeciego października testerzy z kręgu Fast Ring otrzymali do testów kompilację 16299.15. Dziś już wiadomo, że ta sama kompilacja została oficjalnie potwierdzona jako wersja RTM systemu Windows 10 Fall Creators Update. Wczoraj wieczorem na twitterowym profilu Windows Developer opublikowana została informacja, że to świetny czas, aby opuścić program Windows Insider, albo chociaż przejść do kręgu Release Preview - jeżeli nie zamierzamy brać udziału w testach kolejnej wersji Redstone 4. Informację tę potwierdziły później kolejne portale, jak i sama Dona Sarkar - szefowa programu Windows Insider.

Windows 10 Fall Creators Update RTM 16299.15

Z kolei Mary Jo Foley kilka godzin temu powiedziała, że Microsoft potwierdził kompilację 16299.15 jako wersję gotową systemu Windows 10 Fall Creators Update. Warto dodać, że w ostatnim tygodniu spekulacje na temat wydania finalnego podsycały entuzjastów Microsoftu, jak i wiele serwisów internetowych. My z kolei woleliśmy pozostawić te przypuszczenia dla siebie do czasu potwierdzenia. Tym bardziej, że w zeszłym tygodniu rosyjski serwis Wzor informował, że kompilacja ta trafiła już do producentów sprzętu, tak aby Ci mieli czas na wdrożenie systemu na swoich nowych komputerach. Co więcej, w ostatnich dniach do sieci przedostał się plik XML zawierający spis bodaj wszystkich wersji językowych Windows 10 w kompilacji 16299.15 wraz z odnośnikami do plików ESD hostowanych na serwerach Microsoftu. A jak wiadomo, z takiego pliku stosunkowo szybko i łatwo można przygotować sobie instalacyjny obraz ISO.

Niemniej jednak, w przyszły wtorek (17 października) zadebiutuje Windows 10 Fall Creators Update. Uświadczymy go zarówno na nowym sprzęcie komputerowym w sklepach, w serwisie MSDN, mechanizmie aktualizacji Windows Update, czy też Asystencie aktualizacji systemu Windows 10. Ważne! Jeżeli testowaliśmy system z gałęzi Redstone 3 i nie zamierzamy na chwilę obecną przechodzić do wczesnych wydań Redstone 4, to teraz (dzisiaj) jest ostatnia chwila, aby opuścić testy. Do wyboru mamy dwie możliwości:

  1. Całkowicie opuszczamy testy rozwojowych wersji Windows 10: w tym celu udajemy się do sekcji Niejawny program testów systemu Windows w aplecie Ustawień i klikamy przycisk Przestań otrzymywać kompilacje Insider Preview.
  2. Przechodzimy do wydań przedpremierowych kolejnych aktualizacji dla systemu Windows 10 Fall Creators Update: w tym celu udajemy się do sekcji Niejawny program testów systemu Windows w aplecie Ustawień i z pierwszej rozwijalnej listy wybieramy Wysyłaj mi tylko wczesne aktualizacje.

Mateusz Miciński
10 października 2017, 08:50
1 853
Odsłony
Mateusz Miciński
10 października 2017, 08:50
1 853
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.