Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 build 16299.15 dotarł do Slow Ring...

Windows 10 build 16299.15 dotarł do Slow Ring. Dlaczego NIE jest to RTM?

Po raz kolejny Insiderzy z obu głównych kręgów znaleźli się na tym samym poziomie. Zaledwie dwa dni od ukazania się w pierścieniu szybkich aktualizacji (Fast Ring) ostatnia kompilacja Insider Preview weszła do pierścienia Slow. Czy ma to znaczyć, że mamy już do czynienia z wersją RTM aktualizacji Fall Creators Update? Niekoniecznie.

Oznaczenie numeru kompilacji Insider Preview dodatkowymi cyferkami po kropce - jak w przypadku 16299.15 - oznacza zwykle osiągnięcie statusu RTM (Release To Manufacture). Nie zawsze jednak tyczy się to pierwszej tak zaktualizowanej kompilacji. W historii Windows 10 w 3 na 4 przypadki pierwsza kompilacja z numerem aktualizacji po kropce nie wchodziła do Public Release. Wyjątek stanowi November Update z 2015 r., który debiutował z numerem 10.0.10586.0. Wydaje się jednak najbardziej prawdopodobne, że RTM będzie nosił numer 16299, przy czym jego aktualizacja w RTM raczej nie zakończy się na .15.

O dostępności nowej kompilacji w kręgu wolnych aktualizacji Dona Sarkar poinformowała - jak widać powyżej - dosyć zdawkowo. Co istotne, szefowa programu Insider już wcześniej zadeklarowała, że gdy Fall Creators Update osiągnie "status RTM", poinformuje o tym w jasny sposób. Jak dotąd taka informacja nie padła ani ze strony Dony, ani też kogokolwiek z Microsoft. Mamy też na uwadze, że do premiery FCU pozostało 12 dni, co w przypadku inżynierów odpowiedzialnych za Windows 10 oznacza wystarczająco dużo czasu, by opracować jeszcze co najmniej kilka aktualizacji po kropce.

Jesienna aktualizacja dla kreatywnych otrzymuje teraz ostatnie szlify na gruncie stabilnej wersji 16299. Nim zostanie oddana do użytku, Microsoft zdoła jeszcze nanieść parę poprawek i przygotować duży czerwony przycisk, którym rozpocznie oficjalny cykl życia nowej aktualizacji.

Krzysztof Sulikowski
5 października 2017, 05:31
1 424
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
5 października 2017, 05:31
1 424
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.