Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

343 Industries o szczegółach aktualizacji Hal...

343 Industries o szczegółach aktualizacji Halo 5 dla Xbox One X

Zgodnie z zapowiedzią Halo 5 będzie jedną z 80 gier, których możliwości zostaną rozszerzone już w dniu premiery Xbox One X. Frank O'Connor z 343 Industries zdradził na ten temat więcej szczegółów. Jak wynika z jego raportu, Halo 5 nie obsługuje pełnego HDR, niemniej jednak odniesie pewne zauważalne korzyści z HDR i 4K. Więcej o zbliżającej się aktualizacji możecie przeczytać poniżej.

"Z pewnością zauważycie znaczne korzyści podczas uruchamiania [Halo 5] na zestawach HDR. Oczywiście sama gra renderuje się w 4K, korzysta z wyższej rozdzielczości tekstur (będzie to poważne pobieranie) i zasobów, niemniej jednak HDR był szczególnie trudny z kilku powodów. Po pierwsze, H5 ma oczywiście dwa lata i aktualizacja nie jest zwykłym tylko przełączeniem - trzeba było 'ruszyć' całą zawartość. Gra była rozwijana w czasie, gdy systemy HDR wciąż były problematyczne. Nawet dziś konsumenci mają trochę problemów z 10-bit/Dolby Vision etc." - wyjaśnia O'Connor. Problemy z implementacją HDR udało się z kolei rozwiązać w Halo Wars 2. W tym przypadku użytkownicy Xbox One X mogą liczyć na pełne HDR, bowiem gra została zbudowana od podstaw z myślą o takim wsparciu.

Halo 5

Kolejnym interesującym aspektem w podrasowanym Halo 5 jest symetria kolorów w projektach poziomów oraz ich równowaga i dopasowanie. "Jedna strona jest niebieska, a druga strona jest czerwona, często w dość subtelnym znaczeniu. Wyważyliśmy już tę różnicę i 'retroaktywnie' zastosowaliśmy zmiany" - dodaje szef franczyzy Halo i wraca do tematu nieszczęsnego HDR - "Istnieją sposoby całkowitego pokrycia HDR istniejącej zawartości, ale efekty wychodzą różne i naprawdę zależą od tego, jakie materiały pokrywają. Postawiliśmy więc na konserwatywne i ostrożne wyniki dla tego konkretnego oprogramowania".

Halo 5 jest jednym z wielu przykładów gier, których nawet aktualizacja zorientowana na Xbox One X nie jest w stanie podrasować na tyle, by w 100% wyciągnęły wszystkie możliwości nowej konsoli.

Krzysztof Sulikowski
27 września 2017, 21:12
905
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
27 września 2017, 21:12
905
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.