Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Chmura dla wszystkich. Nowe logo i identyfika...

Chmura dla wszystkich. Nowe logo i identyfikacja Microsoft Azure

Kolejny produkt Microsoftu zmienia swoje oblicze. Zmiany identyfikacji wizualnej Microsoft Azure wprowadzono dziś na konferencji Ignite 2017. Zupełnie odmienione stało się logo usługi - nie przypomina już chmury, za to bardziej wpasowuje się w stylistykę znaną choćby z Office czy Visual Studio. Zespół Azure udostępnił też nowy Manifest, w którym mówi o swojej misji.

Porównajmy teraz nowe i stare logo. Do tej pory Azure można było łatwo zidentyfikować, jako że ikona połączonych chmur jasno wskazywała na swój desygnat. Nie do końca wpasowywało się to jednak w minimalistyczny trend, który powoli staje się udziałem wszystkich pierwszoligowych produktów z Office i Visual Studio na czele. Na pierwszy rzut oka nowe logo Azure nie kojarzy nam się z niczym konkretnym, jednak po chwili możemy zauważyć, że dwa nieregularne kształty układają się nieco na wzór litery A - podobnie jak logo Office układające się w kształt zbliżony do O. Mimo podobieństw nie sposób jednak pomylić nowe logo Azure z jakimkolwiek innym produktem Microsoft, choć... naszym zdaniem jest ono zbyt podobne do logo Google Drive. Porównajmy teraz wygląd przed (po lewej) i po wprowadzeniu zmian (po prawej).

Azure - stare logo Azure - nowe logo

Obejrzyjmy teraz nowy klip zespołu Azure, tzw. Azure Manifesto. Twórcy rozwiązania przedstawiają w nim Azure jako "przewodnika" w świecie cyfrowej transformacji. W unikalny sposób łącząc przedsiębiorcze zacięcie z innowacją, Azure ma służyć wspomaganiu ludzi. Mowa jest też o zaufaniu, na które Azure i tak nie narzeka. Autorzy tłumaczą, że budują inkluzywną, odpowiedzialną i bezpieczną technologię, a także wspierają społeczność Open Source, umożliwiając swobodną wymianę idei i kreatywności. Przekaz jest dość jasny i sprowadza się do nowego sloganu: Cloud for all.

Microsoft osiągnął już z Azure olbrzymi sukces komercyjny, który jednak zawdzięcza przede wszystkim dużym przedsiębiorstwom. Nowa misja firmy polega na zerwaniu z "chmurowym elityzmem" i przyciągnięciu de facto wszystkich firm i organizacji - małych i dużych, starych i nowych.

Krzysztof Sulikowski
27 września 2017, 01:13
1 343
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
27 września 2017, 01:13
1 343
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.