Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

PowerShell trafił do Azure Cloud Shell w wers...

PowerShell trafił do Azure Cloud Shell w wersji poglądowej

Po kilku miesiącach przygotowań Microsoft oddał do użytku PowerShell w Azure Cloud Shell. Doświadczenie to - wraz z Bash w Azure Cloud Shell - jest od dziś ogólnodostępne w wersji public preview. Jak mówi Hemant Mahawar odpowiedzialny za grupę PowerShell w Microsoft, pozwoli to użytkownikom Azure samodzielnie wybrać doświadczenie powłoki, które najbardziej im odpowiada.

Działanie konsoli PowerShell w Azure zaprezentowano na żywo wczoraj, podczas pierwszego dnia konferencji Microsoft Ignite 2017. Dziś firma przedstawiła kolejne szczegóły. Dowiadujemy się przede wszystkim, że PowerShell skorzysta z pewnych zalet Azure Cloud Shell, takich jak dostęp do uwierzytelnionej powłoki z dowolnego miejsca na świecie, dostęp do narzędzi i języków programowania aktualizowanych i utrzymywanych przez Microsoft czy wreszcie możliwość utrzymania plików pomiędzy sesjami. PowerShell do Azure wprowadza też oczywiście własny bagaż możliwości, takich jak dysk Azure (Azure:), scoping grup zasobów, lista poleceń zorientowanych na kontekst z użyciem Get-AzureRmCommand, bogate możliwości edycji skryptów PowerShell z użyciem VIM, podlegający rozszerzeniom model dodawania nowych poleceń i interakcje z maszynami wirtualnymi.

PowerShell w Azure Cloud Shell

By zapewnić płynne doświadczenie Azure PowerShell, Cloud Shell dokonuje automatycznego uwierzytelnienia dostępu do wszystkich subskrypcji konta oraz zarządza wersjami modułów Azure PowerShell, dostarczając najnowsze aktualizacje przy każdej sesji Cloud Shell. Microsoft poinformował również o pełnej interaktywności dokumentacji Azure PowerShell, co pozwoli użytkownikom zagłębić się w naukę zorientowaną na scenariusze i przykłady. Ostatnią z wartych odnotowania zapowiedzi jest integracja z mobilną aplikacją Azure. Mówiąc wprost, PowerShell w Azure Cloud Shell jest dostępny wszędzie tam, gdzie zabierzemy ze sobą naszego smartfona.

PowerShell w Azure Cloud Shell

PowerShell jest dostępny do wypróbowania już teraz - wystarczy wejść na portal Azure i na Pulpicie nawigacyjnym kliknąć ikonę Cloud Shell. Otrzymamy wtedy do wyboru powłoki Bash (Linux) lub PowerShell (Windows).

Krzysztof Sulikowski
26 września 2017, 23:32
925
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
26 września 2017, 23:32
925
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.