Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

ThinkSmart Hub 500, czyli konferencyjna alter...

ThinkSmart Hub 500, czyli konferencyjna alternatywa dla Surface Hub

Jednym z problemów, który pojawia się gdy firma rozrośnie się do odpowiednich rozmiarów jest zapewnienie jej pracownikom odpowiedniego systemu komunikacji. Co prawda możliwe jest bazowanie jedynie na wiadomościach email i telefonach, jednak często okazuje się to po prostu nieefektywne. Pół biedy, gdy chodzi o rozmowę pomiędzy dwoma osobami – największym wyzwaniem okazuje się bowiem zorganizowanie konferencji w takich warunkach. Wtedy z pomocą przychodzi Skype dla firm, jednak do jego użycia wszyscy uczestnicy muszą posiadać przy sobie komputery bądź smartfony, zaś jak wiadomo, większa ilość sprzętu generuje większe ryzyko powstania problemów technicznych. Microsoft uprościł sprawę wypuszczając na rynek Surface Hub, gigantyczny tablet którego jednym z głównych zadań jest właśnie umożliwienie uczestnictwa w wideokonferencjach, zapewniając jednocześnie wysoką jakość połączenia. Niestety, cena tego rozwiązania jest bardzo wysoka, wobec czego firmy niezbyt palą się do przeznaczanie na nie swojego budżetu. Sytuację tę wykorzystało jednak Lenovo, tworząc swoją alternatywę dla urządzenia Microsoftu – ThinkSmart Hub 500.

ThinkSmart Hub 500

Rozwiązanie Lenovo to zasadniczo komputer All-in-One, którego działanie opiera się na systemie Windows 10 IoT Enterprise. Zaprojektowano go całkowicie z myślą o konferencjach Skype, co zresztą odbiło się na jego wyglądzie – na środku prostokątnej podstawy znajduje się okrągły głośnik (Dolby Audio Premium), pełniący funkcję ruchomego uchwytu (360 stopni) niemal 12 calowego ekranu, przypominającego z grubsza tablet. Umożliwia to skierowanie go w dowolną stronę pokoju konferencyjnego, dzięki czemu w konferencji uczestniczyć mogą wszyscy obecni. Dokładne parametry techniczne urządzenia nie są znane, wobec czego ciężko oszacować jego wydajność. Na chwilę obecną zagadką pozostaje również cena, gdyż zapowiedziana zostanie ona prawdopodobnie dopiero w pierwszym kwartale 2018 roku.

Premiera ThinkSmart Hub 500 prawdopodobnie w znacznym stopniu przyczyni się do spopularyzowania wideokonferencji, jak i dedykowanych im pomieszczeń. Niezaprzeczalnym plusem rozwiązania tego typu jest fakt, że żaden z obecnych na miejscu uczestników nie potrzebuje własnego sprzętu – oznacza to, że bez problemu można ich ulokować na czas trwania spotkania w jednym, wyciszonym pomieszczeniu. Docenić powinni to zwłaszcza szefowie oraz osoby na stanowiskach kierowniczych, bowiem łatwiej utrzymać wtedy prawidłowy przebieg spotkania.

Amadeusz Labuda
26 września 2017, 13:10
841
Odsłony
Amadeusz Labuda
26 września 2017, 13:10
841
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.