Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft Ignite 2017 - SQL Server 2017 od dz...

Microsoft Ignite 2017 - SQL Server 2017 od dziś ogólnodostępny

W zeszłym roku Microsoft zapowiedział wprowadzenie SQL Server 2016 na Linuksa i dołączył do Linux Foundation jako platynowy członek. Pierwsza wersja poglądowa ukazała się w listopadzie i od tego czasu zyskiwała kolejne aktualizacje. W tym roku przyszedł czas kolejną wersję - SQL Server 2017. Jego przedpremierowa wersja Release Candidate 1 (RC1) kilka miesięcy temu ukazała się na Windows, Linux, macOS i kontenery Docker, a dziś stała się ogólnodostępna.

Informacja o ogólnej dostępności padła oczywiście na dzisiejszej konferencji Microsoft Ignite 2017. Ogólna dostępność (GA) oznacza przede wszystkim oficjalną gotowość do pracy. SQL Server 2017 jest pierwszą wersja rozwiązania do zarządzania bazami danych, dostępną jednocześnia na Windows Server, Linux i Docker. Microsoft poinformował nawet, że obraz SQL Server dla Linuksa pobrano już z Docker Hub ponad dwa miliony razy. SQL Server 2017 wprowadza wsparcie dla analityki opartej na Pythonie i R, co oznacza, że "z łatwością można trenować zaawansowane modele z wykorzystaniem danych z SQL Server bez konieczności ich przenoszenia". Istotna jest też rola machine learningu - Microsoft zapewnia, że SQL Server 2017 "oferuje najwyższy poziom krytycznej wydajności i bezpieczeństwa dzięki temu, że wszystkie jego funkcje - wliczając w to AI - są wbudowane na platformie wybranej przez użytkownika".

SQL Server 2017

Sporo wiadomości o nowych funkcjach SQL Server 2017 podawaliśmy już, pisząc o RC1 oraz o prezentacji na Build 2017. Dziś Microsoft rozszerza naszą wiedzę. Dowiadujemy się m.in., że uruchamianie SQL Server i Windows Server na platformie Azure stanie się bardziej opłacalne - klienci mogą bowiem zredukować koszty nawet o 50%, korzystając z Azure Hybrid Benefits. Od dziś dostępne są również Database Migration Service oraz SQL DV Managed Instance, ułatwiające klientom przeniesienie bazy danych z lokalnego serwera do chmury, a konkretniej - do bazy danych Azure SQL.

Krzysztof Sulikowski
25 września 2017, 18:46
1 016
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
25 września 2017, 18:46
1 016
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.