Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 S w nowych edycjach dla firm. Pier...

Windows 10 S w nowych edycjach dla firm. Pierwsze dedykowane zestawy w drodze

Windows 10 S praktycznie już od pierwszej prezentacji jawił się jako system dla edukacji. Microsoft koncentrował się na zastosowaniach w szkołach, niemniej jednak gdzieś w tle wciąż odbijał się echem temat firm. Podczas dzisiejszej konferencji Microsoft Ignite 2017 koncepcja w końcu dojrzała - Windows 10 S stanie się dostępny dla pracowników pierwszej linii w ramach planu Microsoft 365 F1. Nowa edycja systemu nosi nazwę Windows 10 S for Firstline Workers. Pojawi się również nowa linia dedykowanych urządzeń.

Microsoft 365 F1 zapewni nie tylko Office 365 w planie F1, ale również najbardziej bezpieczne doświadczenie Windows 10 dla pracowników pierwszej linii, a więc tych, którzy w organizacji jako pierwsi mają styczność z klientem. Urządzenia dedykowane Windows 10 S for Firstline Workers pojawią się jeszcze pod koniec tego roku i na początku przyszłego. Są to zestawy od głównych partnerów sprzętowych Microsoft, a więc HP, Acer i Lenovo (niestety, nie było mowy o żadnej nowej wersji Surface'a). Serię nowych urządzeń rozpoczyna HP ze swoim Stream 14 Pro. Będzie to najtańszy zestaw z Windows 10 S for Firstline Workers, którego cena w najsłabszej konfiguracji wynosi 275 dolarów (ok. 989 zł). Mamy też dwa modele od Acer: Aspire 1 (299 dolarów - ok. 1075 zł) oraz Swift 1 (349 dolarów - ok. 1255 zł). Ostatnia zapowiedź to Lenovo V330. W przeciwieństwie do poprzednich modeli zadebiutuje on dopiero na początku 2018 r. Ten 14-calowy Ultraslim kosztuje dokładnie tyle samo, co wyższy model od Acer, a więc 349 dolarów, czyli około 1255 zł.

Windows 10 S for Firstline Workers

Czym w zasadzie wyróżnia się Windows 10 S for Firstline Workers? Oto kilka najważniejszych cech:

  • Łatwość obsługi: Windows 10 S pod względem doświadczenia nie różni się od dobrze znanej podstawowej wersji Windows 10, dzięki czemu pracownicy pierwszej linii mogą zacząć z nim pracę bez zbędnych przygotowań. Został on zaprojektowany z myślą o wydajności, a jego wdrożenie powinno być na tyle szybkie, by produktywność pracowników nigdy nie zwolniła tempa, nawet na urządzeniach z niższej półki. Windows 10 S for Firstline Workers oferuje płynną integrację z hostowanymi VM w celu udostępniania pulpitu zdalnego i aplikacji. Jest też w pełni zintegrowany z OneDrive, umożliwiając pracę z dowolnego miejsca.
  • Bezpieczeństwo: Windows 10 S for Firstline Workers potrafi zapobiegać powszechnym rodzajom cyberataków i zagrożeń, takich jak ransomware i exploity. Aplikacje zbudowane w oparciu o Universal Windows Platform lub Centennial są dostarczane poprzez Sklepu Windows (Sklep Microsoft), dzięki czemu mamy gwarancję, że zostały sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa i integralności. Microsoft Edge chroni z kolei przed atakami phishingowymi i złośliwym oprogramowaniem.
  • Łatwość zarządzania: Windows 10 S został zaprojektowany z myślą o nowoczesnym podejściu IT - dotyczy to również zarządzania tożsamością i zarządzania w chmurze dzięki usługom Azure Active Directory i Microsoft Intune. Korzystając z Windows Update for Business firmy mogą zarządzać i aktualizować urządzenia z systemem Windows 10 S.

Microsoft zapowiada też przyszłe aktualizacje, które umożliwią firmom implementację możliwości znanych z Windows 10 Enterprise, takich jak Credential Guard, Application Guard, scentralizowane zarządzanie Sklepem, Cortaną i innymi funkcjami na urządzeniach z Windows 10 S i subskrypcją Microsoft 365. Nowy tryb S w Windows 10 Enterprise pozwoli też klientom korzystać z doświadczenia Windows 10 Enterprise wraz ze wszystkimi korzyściami Windows 10 S.

Krzysztof Sulikowski
25 września 2017, 18:14
1 296
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
25 września 2017, 18:14
1 296
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.