Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Pojawił się patent opisujący nowe, kompaktowe...

Pojawił się patent opisujący nowe, kompaktowe rysiki Microsoftu

Ostatnimi czasy Microsoft coraz więcej uwagi poświęca rozwojowi swojego stylusa, Surface Pen. Łączy się to prawdopodobnie z nadchodzącą premierą komputerów działających w oparciu o Windows 10 ARM oraz co już mniej prawdopodobne, z Surface Phone. Przejawia się to głównie poprzez pojawianie się coraz to nowszych patentów powiązanych z rysikiem, zarówno dotyczących samej jego budowy, jak i akcesoriów mu przeznaczonych. Najnowszy wniosek opisuje dosyć dokładnie nowy sposób przechowywania Surface Pen w taki sposób, by zajmował jak najmniej miejsca.

Przekrój oraz rozmieszczenie nowych rysików w obudowie

Jak wiadomo, z biegiem czasu urządzenia mobilne ulegają postępującej miniaturyzacji (nie dotyczącej jednak ekranów), która sprawia że stają się one coraz to cieńsze. W efekcie zaczyna już brakować miejsca, w którym schować można by właściwy im rysik – wygląda jednak na to, że projektanci Microsoftu znaleźli remedium na tę przypadłość, choć nie pozbawione wad. Chcą oni bowiem stworzyć rozkładany stylus, zaś patent opisuje 3 różne warianty tego rozwiązania. Przekrój pierwszego z nich to bliżej nieokreślona figura, posiadająca wcięcia i zaokrąglenia po bokach. Przez sam jej środek przebiega oś, wokół której rozłożyć należy znajdującą się wewnątrz bryłę, by uzyskać rozłożony i gotowy do pracy stylus. Niestety, z uwagi na 4 szczeliny na obrzeżach można mieć wątpliwości odnośnie wygody skonstruowanego w ten sposób urządzenia. Kolejny przedstawiony rysik sprawia wrażenie o wiele bardziej solidnego – w jego przypadku z urządzenia-matki wysuniemy po prostu dwie części, po czym połączymy je nasuwając wzdłuż osi. Powinno to zagwarantować, że podczas korzystania stylus przypadkowo się nie złoży. Ostatni z opisów jest bodajże najgorzej rokującym z przedstawionych pomysłów. Przedstawia on podobnie jak w przypadku pierwszego konceptu dwie bryły, jedną wewnątrz drugiej, jednakże o kształcie pół-walców. Niestety, rozwiązanie to sprawia wrażenie dosyć niestabilnego, w skutek czego całość może się zbyt łatwo składać do pozycji przechowywania.

Oczywiście nie należy spodziewać się wprowadzenia w życie przedstawionych konceptów w najbliższym czasie. Pojawią się one prawdopodobnie wraz z którąś z kolei generacją komputerów z procesorami ARM, bądź nowszymi wersjami urządzeń Surface. Patrząc na przedstawione koncepty nie sposób odnieść wrażenia, że Surface Pen w tej formie straci sporo ze swojej ergonomiczności, to zaś sugeruje że przed Microsoftem długa droga do dopracowania nowych, kompaktowych rysików.

Amadeusz Labuda
25 września 2017, 10:29
678
Odsłony
Amadeusz Labuda
25 września 2017, 10:29
678
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.