Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

U.S. Air Force przenosi 776 tysięcy użytkowni...

U.S. Air Force przenosi 776 tysięcy użytkowników do Office 365

Dwa lata temu U.S. Air Force w partnerstwie z Defense Logistics Agency (DLA) zapowiedziały migrację sporej liczby stanowisk do Office 365 w specjalnej wersji dedykowanej dla Departamentu Obrony. Według planu oznaczało to dla Office 365 ponad 100 tysięcy nowych użytkowników. Amerykańskie siły powietrzne rozwijają teraz kontrakt z Microsoft, a liczba nowych stanowisk przyprawia o zawrót głowy.

U.S. Air Force podpisał z Microsoft nowy pięcioletni kontrakt opiewający na sumę 1 miliarda dolarów. W efekcie do Office 365 przeniesionych zostanie 776 tysięcy użytkowników. Jest to jak dotąd największy w historii kontrakt federalny, jeśli chodzi o zunifikowaną komunikację i współpracę w chmurze. Przejście na Office 365 ma poprawić efektywność i sprawność U.S. Air Force, a także zredukować koszty utrzymania. Za organizację przedsięwzięcia odpowiadać będzie Dell EMC Consulting Services - jeden z liderów w migracjach na skalę przedsiębiorstwa. Firma posiada bogate doświadczenie w usługach i metodologiach Microsoft.

Office 365

"Air Force, podobnie jak Defense Logistics Agency (DLA), zdaje sobie sprawę, że Microsoft oferuje bezpieczną technologię w chmurze, która pomaga dostarczyć usługi produktywne i przeznaczone do współpracy, które spełniają potrzeby pracowników Służb. W ramach tego wdrożenia, które rozpocznie się w nowym rządowym roku fiskalnym, Air Force zyska dostęp do bezpiecznego e-maila, kalendarza, Office Web Applications, Skype dla Firm i innych ważnych narzędzi do współpracy, pomagających agencji łatwiej komunikować się z aktywnym, cywilnym i rezerwowym personelem, i przejść na skonsolidowaną platformę mobilną i komunikacyjną. Co istotne, Air Force spodziewa się, że migracja ta pomoże zoptymalizować krytyczne zasoby, by lepiej pełniły swoją misję w zaufanym środowisku chmurowym" - brzmiało uzasadnienie pierwszej fali migracji amerykańskich sił powietrznych do Office 365.

"Kontrakt CHES rozszerza możliwości współpracy wewnątrz orgranizacji w Air Force. Nie tylko dostarczamy bezpiecznego rozwiązania produktywnego, ale też uwalniamy zasoby, dzięki czemu nasi żołnieże mogą skupić się na krytycznych zadaniach misji" - dodaje Leigh Madden, General Manager działu Defense w Microsoft.

Krzysztof Sulikowski
21 września 2017, 19:59
1 015
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
21 września 2017, 19:59
1 015
OdsłonyKomentarze

Niech jeszcze wojskowym wcisną do komunikowania się smartfony Lumia i będzie fajnie :)
KosmoRekin, 21 września 2017, 21:32

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.