Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Zapomnijcie o iPhone X, pojawił się koncept c...

Zapomnijcie o iPhone X, pojawił się koncept ciekawszego urządzenia!

Wraz z przedłużającym się czasem oczekiwania na mitycznego Surface Phone, rośnie ilość osób umilających sobie ten okres poprzez tworzenie koncepcji jego wyglądu i działania, którymi to zresztą chętnie dzielą się z innymi. Czasem jednak pojawiają się projekty tak egotyczne, że nie sposób się przy nich nie uśmiechnąć. Tak jest właśnie w przypadku WinPhone 95, czyli koncepcji wybiegającej w stronę zupełnie przeciwną, niż osławiony Surface Phone. Przeglądając poniższe grafiki łatwo dojść do wniosku, że Microsoft projektując takie urządzenie mógł zawojować świat urządzeń mobilnych (pod warunkiem oczywiście posiadania niezbędnych technologii).

Zasadniczo przedstawionemu urządzeniu najbliżej jest do praktycznie już dzisiaj nie używanych PDA (palmtop). Tym co je od nich różni, jest oczywiście wykorzystanie w nim systemu operacyjnego Windows 95, oraz jak sugeruje nazwa, możliwość wykonywania zeń połączeń telefonicznych. Do obsługi miałyby zostać wykorzystane przyciski fizyczne oraz niewielki trackball. Co ciekawe, w tylnej części urządzenia umieszczona została specjalna klapka, pod którą kryją się trzy porty: LPT (drukarki), VGA (monitory) oraz RJ-11 (Internet). Dodatkowo znajdują się tam dwa przyciski funkcyjne. Bardzo charakterystyczną cechą konceptu jest wykorzystanie obłego ekranu, przywodzącego na myśl stare monitory i telewizory CRT. Zadbano nawet o aparat fotograficzny, robiący zdjęcia w jakości 1,2 megapiksela. Na urządzeniu znaleźć można nawet dwa odrębne wyjścia jack, odpowiednio dla słuchawek i mikrofonu. WinPhone 95 umożliwić miałby nawet słuchanie muzyki w jakości CD oraz przeglądanie sieci!

Kto wie, być może znajdzie się ktoś na tyle odważny, by wcielić tę koncepcję w życie – prawdopodobnie znaleźliby ludzie zainteresowani kupnem takiego urządzenia. Tak czy inaczej, cały projekt wykonany został niezwykle fachowo, dowodząc niebywałego kunsztu autora. Kto wie, jak potoczyłyby się losy świata gdyby w roku 1995 Microsoft stworzył opisany sprzęt…

Amadeusz Labuda
21 września 2017, 13:22
1 667
Odsłony
Amadeusz Labuda
21 września 2017, 13:22
1 667
OdsłonyKomentarze

W swoich czasach takie urządzenie było by tak drogie że aż by nie było :D
KosmoRekin, 21 września 2017, 17:08

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.