Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Podczas IBC 2017 ogłoszono sporo nowości doty...

Podczas IBC 2017 ogłoszono sporo nowości dotyczących Azure

W dniu wczorajszym zakończyła się jedna z większych imprez poświęconych mediom i technologii – IBC 2017, mająca miejsce w Amsterdamie. Podczas jej trwania obwieszczono sporo nowości dotyczących zarówno samej platformy Azure, jak i nawiązanych współpracy mających pomóc w jej rozwoju. Oznacza to, że z dużym prawdopodobieństwem i tak już zawrotne tempo rozwoju usług chmurowych Microsoftu przyśpieszy jeszcze bardziej!

Jedna spośród zaktualizowanych usług Azure

Najważniejszą nowością, którą zapowiedziano podczas imprezy, zdecydowanie jest dodanie obsługi Video Indexer w Azure Media Services. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe będzie wykorzystanie mechanizmów SI opierających swoje działanie na chmurze oraz serwisów kognitywnych do przeszukiwania materiałów wideo pod kątem metadanych. Oznacza to, że w prosty sposób dotrzeć będziemy mogli do dowolnego wyszukiwanego hasła, niezależnie od tego, czy widnieje ono w formie graficznej, czy też wypowiada je osoba widziana na nagraniu wideo. Dodano również wsparcie dla kodowania HEVC, co umożliwi udostępnianie odbiorcom nagrań w dużo wyższych jakościach i rozdzielczości, jednocześnie pozwalając zaoszczędzić na przestrzeni magazynowej oraz zredukować koszty Content Delivery Network. Oczywiście nie mogło zabraknąć również usprawnień w Azure Storage, skupiających się głównie na zapewnieniu jeszcze wyższego stosunku jakości do ceny, oraz bezpieczeństwa i wydajności. Dodatkowo, CDN otrzymało kilka pomniejszych usprawnień, pozwalających na lepszą optymalizację strumieniowania oraz wydajniejszą obsługę dynamicznej zawartości. Warto wspomnieć również o tym, że w Azure Storage pojawiła się opcja One Click, upraszczająca obsługę oraz zwiększająca klarowność Content Delivery Network. Jeśli zaś chodzi o kolejne firmy z którymi Microsoft podjął współpracę lub rozszerzył już istniejącą, są to: Avid, Ooyala, Amagi, axle Video oraz LiveArena.

Oczywiście nowości było o wiele więcej, jednakże większość z nich nie wnosiła do działania całej platformy zbyt wiele. Jak widać Microsoft zainwestował ostatnimi czasy sporo wysiłku w usprawnienie Azure, który zresztą już wcześniej nie posiadał w zasadzie godnej konkurencji.

Amadeusz Labuda
20 września 2017, 12:43
877
Odsłony
Amadeusz Labuda
20 września 2017, 12:43
877
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.