Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Najpopularniejsze biznesowe aplikacje mobilne...

Najpopularniejsze biznesowe aplikacje mobilne należą do Microsoft

Mobilna strategia Microsoftu od przeszło dwóch lat wydaje się nie zmieniać. Firma przestała tworzyć (przynajmniej oficjalnie) i sprzedawać smartfony z Windows 10 Mobile, ale to nie znaczy, że brakuje jej pomysłów na podbicie urządzeń mobilnych... za sprawą oprogramowania. Jako że pod względem aplikacji konsumenckich trudno konkurować z Facebookiem, Amazonem czy Google, gigant z Redmond zajmuje się tym, co od dawna wychodzi mu najlepiej - oprogramowaniem dla firm.

Według najnowszego raportu CCS Insight zatytułowanego Most-Used Mobile Apps at Work, Microsoft posiada aktualnie dwie najczęściej używane biznesowe aplikacje mobilne. Najważniejszy w portfolio giganta pakiet produktywny Office 365 pozostaje najpopularniejszą służbową aplikacją mobilną i obecnie jest on wykorzystywany przez 39% pracowników. Na drugim miejscu znajduje się LinkedIn (35%), a na ósmym - Skype dla Firm (20%). W czołówce rankingu znajdują się też takie aplikacje Microsoftu, jak Skype, Yammer i Teams.

CCS Insight

Microsoft koncentruje się również na wprowadzaniu nowych aplikacji przeznaczonych dla małych i średnich firm. Do pakietu Office 365 firma wprowadziła lub zamierza wprowadzić cały szereg mniejszych aplikacji, wliczając w to:

 • Microsoft Connections - "usługa marketingu mailowego" umożliwiająca tworzenie kampanii kierowanych do określonych typów potencjalnych klientów.
 • Microsoft Listings - narzędzie, które umożliwi firmom publikowanie i prowadzenie wykazów w wielu serwisach internetowych.
 • Microsoft Invoicing - umożliwia przedsiębiorstwom szybkie i profesjonalne tworzenie, śledzenie i przetwarzanie faktur.
 • Microsoft Bookings - aplikacja pozwalająca przeglądać i zarządzać kalendarzem, dokonywać rezerwacji lub wprowadzać w nich zmiany w locie, sprawdzać dostępność pracowników w czasie rzeczywistym, odpowiadać klientom, pozyskać wskazówki dojazdu na najbliższe spotkanie i zarządzać listą klientów.
 • Outlook Customer Manager - proste i inteligentne rozwiązanie do zarządzania klientami dla małych firm.
 • MileIQ - popularna aplikacja do śledzenia przebiegu pojazdu.

Jak twierdzą autorzy raportu z CCS Insight, "zaufanie do technologii Microsoft odzwierciedla solidne podstawy do wielkiej ofensywy z AI względem największych rywali w zakresie chmury - Google, Amazon i IBM". Prognozy dotyczące tego, kto w przyszłości będzie rozdawał karty w rozwoju sztucznej inteligencji, stawiają jednak Microsoft na drugim miejscu (19%), zaraz po Google (26%). Microsoft został też wymieniony - obok McAfee, Apple, Symantec i Google - jako jedna z pięciu marek cieszących się najwyższym zaufaniem w kwestii ochrony służbowych informacji.

Krzysztof Sulikowski
20 września 2017, 02:29
1 052
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
20 września 2017, 02:29
1 052
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

 • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
 • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
 • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
 • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
 • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.