Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Na serwerach Microsoftu pojawiły się pliki Wi...

Na serwerach Microsoftu pojawiły się pliki Windows 10 ARM

Wiele dyskusji toczy się ostatnimi czasy wokół dystrybucji Windows 10 na przenośne komputery działające w oparciu o procesory ARM. Spora ilość zainteresowanych tematem osób podchodzi sceptycznie do zapowiedzianej jeszcze na ten rok premiery nowego rozwiązania, dowodząc że czasu pozostało już zdecydowanie zbyt mało, by była ona możliwa. Wygląda jednak na to, że Microsoft wywiąże się z zadania, zaś komputery tego typu ukażą się według planu. Wniosek ten nasuwa się w zasadzie naturalnie, bowiem gigant rozpoczął już rozmieszczanie na swoich serwerach plików powiązanych z architekturą ARM.

Pliki te nie są oczywiście w pełni funkcjonalne, bowiem stworzone zostały w oparciu o Unified Update Platform – oznacza to, że przed zainteresowanymi specjalistami, chcącymi dociec ich fundamentalnego działania stoi spore wyzwanie. Nie ma się też co łudzić, że dane te pozwolą na skonstruowanie chałupniczo urządzenia działającego w oparciu o nie – nie są to bowiem oczywiście wszystkie wymagane pliki. Niemniej, pojawienie się ich na serwerach Microsoftu sugeruje, że nie tylko prace nad nowym rozwiązaniem trwają, lecz w zasadzie znajdują się one na końcowym etapie. To zaś z kolei pozwala wysnuć wniosek, że tym razem obędzie się bez opóźnień - co zdecydowanie stanowi pozytywną odmianę od funkcji systemowych, które ostatnimi czasy pojawiają się w Windows 10 ze sporym opóźnieniem…

Gdy nadejdzie premiera komputerów ARM działających w oparciu o Windows 10 spodziewać możemy się sporej rewolucji. Całkiem możliwe, że dojdzie to sytuacji w której wypchną one z rynku największe (gabarytowo) smartfony, po prostu zastępując je. To tłumaczyłoby, dlaczego Microsoft wycofał się z rynku klasycznych urządzeń tego typu. Niestety, nie zanosi się jeszcze na premierę Surface Phone – wygląda na to, że wyczekujący go fani będą musieli jeszcze poczekać.

Amadeusz Labuda
13 września 2017, 12:48
1 343
Odsłony
Amadeusz Labuda
13 września 2017, 12:48
1 343
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.