Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Pierwsze przejawy integracji Skype z Cortaną

Pierwsze przejawy integracji Skype z Cortaną

Wśród aplikacji i usług Microsoftu wiele zazębia się wręcz idealnie. Logicznym wydaje się więc ich zintegrowanie, niestety nie zawsze tak się dzieje – przykładem takiej sytuacji może być połączenie funkcjonalności Cortany z komunikatorem Skype. Nietrudno wyobrazić sobie możliwości, jakie otwarłoby to przed użytkownikami. Teoretycznie plany dotyczące takiego mariażu istnieją już od dawna, jednakże niewiele w tej sprawie dotychczas zrobiono. Możliwe jednak, że niebawem się to zmieni – w najnowszej wersji Skype Preview pojawiły się bowiem pierwsze opcje powiązane z cyfrową asystentką Microsoftu.

Skype zintegrowany z Cortaną

Niestety, nie wszystko wygląda w praktyce tak dobrze, jak można by przypuszczać. W chwili obecnej Cortana oferuje w Skype jedynie kilka opcji, dotyczących zasadniczo jedynie informacji lokalizacyjnych oraz im pokrewnych. Ponadto, może ona zasugerować automatyczne odpowiedzi na bardzo proste pytania z tym właśnie powiązane. Niemniej, w oknie czatu Skype pojawiła się ikonka Cortany, co sugerować może dalsze prace nad funkcjonalnością – w końcu nie znalazła się tam ona bez powodu (jej kliknięcie udostępnia nam zasadniczo jedynie opcje dostępne podczas zwykłego korzystania z cyfrowej asystentki, jak chociażby wyszukiwanie informacji w Sieci). Oczywiście należy przy tym wspomnieć, że z integracji nie skorzystają osoby z regionów nieobjętych zasięgiem Cortany.

Cortana zyskuje coraz bardziej na znaczeniu, nic zresztą dziwnego, bowiem jest to niezwykle przydatne narzędzie. Niestety, Microsoft nie pali się zbytnio do tego, by rozszerzyć jej zasięg. Teoretycznie jest to w przypadku Polski spowodowane znikomą popularnością wyszukiwarki Bing, jednakże firma z Redmond nie robi zasadniczo nic, by ją należycie rozpromować. Opisana tu integracja jest prawdopodobnie dopiero początkiem ekspansji cyfrowej asystentki, ekspansji, która przynajmniej w najbliższym czasie nas ominie.

Amadeusz Labuda
12 września 2017, 11:54
975
Odsłony
Amadeusz Labuda
12 września 2017, 11:54
975
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.