Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

OneNote 2016 dostępny do pobrania ze Sklepu W...

OneNote 2016 dostępny do pobrania ze Sklepu Windows

Na majowej konferencji poświęconej edukacji Microsoft przedstawił światu Windows 10 S - specyficzną wersję systemu, na której uruchamiać można wyłącznie aplikacje ze Sklepu Windows. Oczywiście aby z takiej wersji w ogóle dało się korzystać w szkole czy pracy, do Sklepu trzeba było przenieść cały pakiet Office 365. Jako że Surface Laptop - pierwsze urządzenie z Windows 10 S na rynku konsumenckim - zaczął być wysyłany do pierwszych nabywców, jest to ostatni dzwonek, by przenieść Office do Sklepu.

Kilka tygodni temu Microsoft zaczął zapraszać Insiderów z subskrypcjami Office 365 do wypróbowania aplikacji ze Sklepu. Wybrani użytkownicy zyskali dostęp do aplikacji Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Access i Publisher 2016. Jak widać, na liście nie ma OneNote 2016 - nadal widoczna jest tylko aplikacja UWP. Wersja 2016 była prawdopodobnie ukryta. Tak czy inaczej jest ona już dostępna dla użytkowników Surface Laptop z Windows 10 S. Jak pisze Microsoft, "Jeśli masz nowego Surface Laptopa, Microsoft Office jest dla Ciebie dostępny do pobrania ze Sklepu Windows. Ta edycja Office wprowadza wszystkie świetne aplikacje i funkcjonalności do bezpiecznego systemu operacyjnego Windows 10 S".

OneNote 2016

Jak pobrać OneNote 2016 ze Sklepu Windows? Jeśli używamy Surface Laptopa, powinniśmy kliknąć przycisk Start na pasku zadań i wybrać jednen z kafelków aplikacji Office. Przeniesie nas to do Sklepu Windows, skąd możemy pobrać za darmo Office 365 z roczną subskrypcją. Czym wersja do pobrania różni się od tej dostępnej w pakiecie z Windows 10? "OneNote jest preinstalowany we wszystkich edycjach Windows 10, wliczając w to Windows 10 S. Jego aplikacja jest również dostępna wraz z Office ze Sklepu Windows i zawiera kilka funkcjonalności tylko dla subskrybentów, takich jak efekty Ink czy Researcher. Jeśli masz już Office 365, po prostu zaloguj się w OneNote, by zacząć używać tych funkcji" - wyjaśnia Microsoft.

Aplikację OneNote 2016 można pobrać ze Sklepu Windows, jednak strona aplikacji jest widoczna tylko dla użytkowników Windows 10 S, co w praktyce oznacza na chwilę obecną wyłącznie posiadaczy Surface Laptopa z bezpłatną, roczną subskrypcją Office 365.

Krzysztof Sulikowski
12 września 2017, 01:43
1 162
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
12 września 2017, 01:43
1 162
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.