Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Społeczność językowa. Użytkownicy pomogą lepi...

Społeczność językowa. Użytkownicy pomogą lepiej przetłumaczyć Windows

Microsoft wypuścił nową aplikację o nazwie Społeczność językowa (Language Community). Pozwala ona użytkownikom przesyłać lepsze tłumaczenia ustawień i aplikacji w Windows 10. Sugestie użytkowników są zbierane i - jeśli pojawi się ich więcej - łączone. Na najlepsze tłumaczenia można głosować.

"Pomóż nam ulepszyć tłumaczenia systemu Windows! Zapisz zrzuty ekranu tych tłumaczeń systemu Windows, które wymagają poprawek. Prześlij nam swoje sugestie tłumaczeń lub zagłosuj na sugestie tłumaczeń przesłane przez innych niejawnych testerów systemu Windows. Dołącz do Niejawnego programu testów systemu Windows i pomóż ulepszyć system Windows w swoim języku" - głosi opis Społeczności językowej. Niejawni testerzy to oczywiście Windows Insiderzy. Ich opinie rozciągają się na praktycznie wszelkie aspekty systemu i aplikacji, także na język. Nowa aplikacja to przede wszystkim szansa na usystematyzowanie tego specyficznego typu feedbacku. Także my podjęliśmy się wyzwania. Efekty możecie zobaczyć na zrzutach ekranu poniżej.

Jak to działa? Po pobraniu aplikacji ze Sklepu uruchamiamy ją i logujemy się za pomocą konta Microsoft. Następnie, aby zasugerować poprawki tłumaczenia naciskamy przycisk Windows + Alt + F, wybieramy tłumaczenie, które chcemy poprawić i przesyłamy sugestię tłumaczenia. Aplikacja tworzy zrzut ekranu i załącza go do naszej opinii. Wygląda to w następujący sposób - otwieramy aplikację (w naszym przypadku są to Ustawienia) i przechodzimy na stronę tekstu, który naszym zdaniem wymaga poprawy tłumaczenia lub tłumaczenia w ogóle. My wyszukaliśmy specyficzne ustawienie programu Windows Insider, które nie zostało przetłumaczone. Wykonaliśmy więc skrót klawiaturowy i wskazaliśmy zdanie do przetłumaczenia. Następnie taki zrzut ekranu jest przetwarzany przez Społeczność językową i wyświetla się pole, w którym możemy wpisać własne tłumaczenie. Po jego wpisaniu klikamy przycisk Tłumacz i... gotowe. Nasza sugestia została przesłana.

Społeczność językowa daje świetną możliwość wykazania się tym, którzy uważają, że pewne nazwy i opisy można po prostu przetłumaczyć lepiej. Aplikacja powinna też przyspieszyć proces tłumaczenia nowości w zlokalizowanych wersjach językowych. Społeczność językową pobierzemy bezpłatnie ze Sklepu Windows. Warto pamiętać, że działa ona tylko w kompilacjach Fall Creators Update, a więc w wydaniu Windows Insider.

Krzysztof Sulikowski
12 września 2017, 01:12
1 244
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
12 września 2017, 01:12
1 244
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.