Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Dlaczego funkcja Continue on PC prosi się o p...

Dlaczego funkcja Continue on PC prosi się o poprawki?

Na konferencji Build w tym roku mowa była m.in. o możliwości lepszej współpracy między telefonami a PC. W myśl tej idei do Windows 10 w kompilacji 16251 wprowadzono funkcję Continue on PC, która synchronizuje zawartość przeglądarki mobilnej Androida z Edge na PC. Jak wskazuje nazwa funkcji, pozwala ona kontynuować pracę z otwartymi stronami dokładnie tam, gdzie skończyliśmy. To jednak za mało.

Continue on PC działa na dwa sposoby - jeden polega na udostępnieniu zawartości w aplikacjach, które na to pozwalają, a więc w Chrome i stockowej przeglądarce Androida. Możliwość taka pojawia się też we wbudowanej przeglądarce Cortany na Androidzie. Po wyborze Continue on PC jako miejsca docelowego do wyboru mamy dwie opcje - Kontynuuj teraz lub Kontynuuj później. Jeśli zdecydujemy się kontynuować teraz, a Edge jest uruchomiony, strona zostanie otwarta na PC kilka sekund później. Gdy zdecydujemy się kontynuować później, adres URL pojawi się w Centrum akcji jako powiadomienie, które można kliknąć później, aby otworzyć stronę w Edge. Sam pomysł wydaje się stosunkowo dobry, niemniej jednak z wdrożeniem istnieją już pewne problemy. Najeżona błędami jest zwłaszcza funkcja późniejszej kontynuacji, ponieważ kliknięcie powiadomienia często wcale nie otwiera witryny w Edge. Co więcej, synchronizacja działa dość wolno, a wyszukiwanie połączonego sprzętu zajmuje kilka sekund. Być może proces powinien wykonywać się w tle i buforować wynik, by funkcja działała natychmiastowo.

Windows 10 build 16251Windows 10 build 16251Windows 10 build 16251

Kolejny szkopuł tkwi w... Edge. Mówiąc krótko, wsparcie jest oferowane jedynie dla przeglądarki, której nie używa blisko 95% użytkowników komputerów PC. Rozszerzenie wsparcia na Chrome czy Firefoksa nie powinno stanowić dla twórców najmniejszego problemu, aczkolwiek największym problemem jest raczej to, że Continue on PC nie jest obecny wśród wielu własnych aplikacji Microsoftu na Androida. Odpowiedniego przycisku nie zawiera choćby aplikacja Bing, a pakiet Microsoft Office nie jest nawet kompatybilny z androidowym API udostępniania.

O ile Microsoft poważnie myśli o funkcji Continue on PC, powinien rozszerzyć jego funkcjonalność przynajmniej na swoje własne aplikacje na Androidzie i pomyśleć o przeglądarkach, których używa 95% użytkowników PC.

Krzysztof Sulikowski
11 września 2017, 16:20
1 566
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
11 września 2017, 16:20
1 566
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.