Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Kolejna porcja nowości trafiła do OneNote

Kolejna porcja nowości trafiła do OneNote

Microsoft nawet na moment nie przestaje rozwijać swoich produktów, zwłaszcza tych, które przynoszą mu największe zyski – oczywiście mowa tu o Azure oraz pakietach Office. Jednym z ich składników jest OneNote, niezwykle przydatna aplikacja umożliwiająca sporządzenie szybkich notatek. Od momentu swojej premiery otrzymała ona już tak wiele aktualizacji, że aż ciężko wymyślić nowe elementy, które można by do niej zaimplementować – niemniej, Microsoft dokonał tego właśnie po raz kolejny. Niestety, najnowsza wersja OneNote (17.8568.5751) dostępna jest obecnie jedynie dla Insiderów którzy wybrali opcję Skip Ahead. Co dokładniej uległo zmianie?

OneNote 17.8568.5751

Nowości w najświeższej wersji OneNote:

  • Konwersja pisma odręcznego na tekst. Możliwe jest teraz szybkie zapisanie notatki przy użyciu rysika, po czym jej konwersja na pismo maszynowe, lepiej komponujące się z całością. W tym celu wystarczy zaznaczyć wybrany fragment przy użyciu lasso, po czym kliknąć odpowiedni przycisk.
  • Nowe efekty specjalne śladu rysika. Możliwe jest teraz wykorzystanie nowych efektów specjalnych, takich jak między innymi lawa czy ocean, dzięki czemu każde nasze pociągnięcie rysika będzie wyglądać unikatowo.
  • Więcej opcji dotyczących grafik. OneNote jest teraz w stanie dokładnie podać cechy określonej grafiki, takie jak chociażby jej położenie (podając przy tym 3 parametry lokalizujące).
  • Powrót do poprzedniej karty. Możliwe jest teraz wykorzystanie do nawigacji po aplikacji dwóch przycisków, przenoszących nas do ostatnio wybranego obszaru programu oraz z powrotem.
  • Linkowanie do określonej frazy. Jedną z najnowszych funkcji OneNote jest możliwość utworzenia specjalnego łącza, dzięki któremu można błyskawicznie przeskoczyć do wskazanego fragmentu tekstu. Możliwe jest też łatwe skopiowanie linku tego typu oraz na przykład podesłanie go znajomym w wiadomości email.
Amadeusz Labuda
11 września 2017, 13:17
1 056
Odsłony
Amadeusz Labuda
11 września 2017, 13:17
1 056
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.