Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Surface Studio i kontroler Xbox w roli DJ-ski...

Surface Studio i kontroler Xbox w roli DJ-skiej konsolety

Wyposażenie DJ-ów i artystów grających muzykę elektroniczną na żywo od kilkudziesięciu lat podlega stałej ewolucji. Dawniej na imprezach dominowały klasyczne adaptery i osprzęt analogowy, a następnie rozpoczęła się era cyfrowa. Dziś typowym wyposażeniem DJ-a są przede wszystkim laptopy i kontrolery, które znacznie ułatwiają pracę. W tym paradygmacie powstaje wiele innowacyjnych rozwiązań, a jedno z nich zaprezentował Microsoft.

Laptop z uwagi na swoją mobilność i niezbyt duże wymiary zwykle DJ-owi nie wystarcza. Obsługa wirtualnej konsolety za pomocą klawiatury i myszki/touchpada to raczej kiepski pomysł, stąd też potrzeba zewnętrznych kontrolerów. Sytuacja jednak diametralnie się odmienia, gdy na scenę wkracza ekran dotykowy, zwłaszcza okazałych rozmiarów. Nie mamy tu bynajmniej na myśli ogromnego stołu spod szyldu PixelSense, ale Surface Studio - potężny AiO dedykowany wszelkiej maści twórcom. W ostatnim roku Microsoft uczynił wiele, by produktywność stała się mniej nudna i bardziej przystępna. Powstała więc aktualizacja Creators Update i utrzymany w jej duchu sprzęt. Na nowym wideo zobaczyć możemy, jak z niego korzystać zgodnie z założeniami Microsoftu.

Film wrzuciła znana DJ-ka, Juicy M (milion subskrybentów na YouTube i 4 miliony na Facebooku), która gra mini-seta z użyciem wyłącznie dużego ekranu dotykowego Surface Studio i kontrolera bezprzewodowego Xbox. Oprogramowanie to oczywiście djay Pro for Windows, który posiada specjalne wsparcie dla Surface Studio i Surface Dial. Amatorskie próby wykorzystania gamepadów jako kontrolerów parametrów/efektów dźwiękowych oglądaliśmy już dobrych parę lat temu. Teraz możemy zobaczyć ich zastosowanie profesjonalne. Kontroler bezprzewodowy Xbox gra tu jednak drugie skrzypce i służy raczej do urozmaicenia gry. Samą konsoletę w zupełności zastępuje Surface Studio. Jego ekran ze wsparciem dla multidotyku jest na tyle duży i czytelny, że wprawiony DJ bez problemu zagra z samego tylko ekranu.

Microsoft stara się jak może, by móc konkurować na rynku estradowym/producenckim choćby z takimi gigantami, jak Apple. Ciekawy przykład takiej próby opisywaliśmy choćby w naszym wcześniejszym newsie - Surface Book jako platforma do produkcji muzycznej.

Krzysztof Sulikowski
10 września 2017, 18:06
1 262
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
10 września 2017, 18:06
1 262
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.