Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Edge z rozszerzeniem sprawdzającym poprawnośc...

Edge z rozszerzeniem sprawdzającym poprawnośc gramatyczną

Apatyczny wręcz stosunek Microsoftu do kwestii rozszerzeń w jego przeglądarce da się zauważyć nawet dzisiaj. Edge zyskał wprawdzie zestaw podstawowych dodatków, ale każdy kolejny jest na tyle doniosłym wydarzeniem, że zasługuje na uwagę. Ostatnim z rozszerzeń w portfolio Edge jest Grammarly, który zdobył już popularność, poprawiając błędy gramatyczne użytkowników Firefoksa i Chrome.

"Grammarly upewni się, że wiadomości, dokumenty i posty w mediach społecznościowych będą jasne, wolne od błędów i skuteczne. Dodanie Grammarly do Microsoft Edge oznacza, że będzie on sprawdzał pisownię i poprawność gramatyczną w Gmailu, na Facebooku, Twitterze, Linkedin, Tumblr i niemal wszędzie, gdzie można pisać w Internecie" - głosi opis rozszerzenia. Grammarly w Microsoft Edge odpowiada ponadto za takie funkcje, jak kontekstowe sprawdzanie pisowni, sprawdzanie gramatyki i oczywiście funkcje premium, które subskrybentom oferują zaawansowane sprawdzanie pod kątem reguł gramatycznych i struktury zdań. Inną ciekawą funkcją jest również wykrywanie plagiatów dzięki odniesieniom do rozległej bazy zasobów.

Grammarly w Microsoft Edge

Twórcy dodatku zapewniają, że dostarczają "produkty napędzane przez AI, które pomagają ludziom komunikować się efektywniej". Grammarly - jak dodają twórcy - zdobyło zaufanie milionów użytkowników, wliczając w to studentów, pisarzy, profesjonalistów w biznesie, blogerów i wiele innych osób, które chcą pisać lepiej. Grammarly może się również poszczycić przychylnymi recenzjami Forbes, Harvard Business Review czy ABC News.

Niestety, Grammarly nie działa w języku polskim ani też w żadnym innym języku poza angielskim. Rozszerzenie może okazać się jednak niebywale przydatne, gdy pracujemy z angielskimi tekstami lub komunikujemy się w tym języku. Grammarly for Microsoft Edge można pobrać bezpłatnie ze Sklepu Windows. Dostępna jest też wersja Grammarly for Windows, czyli samodzielna aplikacja dla Windows, którą pobierzemy ze strony producenta. Dostępny jest też dodatek Grammarly for Microsoft Office, który świetnie współpracuje z aplikacjami Word i Outlook.

Krzysztof Sulikowski
8 września 2017, 20:54
1 405
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
8 września 2017, 20:54
1 405
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.