Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft rozszerza współpracę z Adobe

Microsoft rozszerza współpracę z Adobe

Na zeszłorocznej konferencji Ignite publicznie ogłoszono zawiązanie partnerstwa strategicznego między Microsoft i Adobe. Obie firmy połączyły swe siły, tworząc synergię takich produktów, jak Microsoft Azure, Adobe Marketing Cloud i Microsoft Dynamics 365. Firmy ogłosiły dzisiaj kolejne rozszerzenie partnerstwa, którego efektem będzie dokonanie kilku nowych integracji. Adobe Sign stanie się preferowanym rozwiązaniem dla podpisu elektronicznego w Office 365 i innych usługach, z kolei Microsoft Teams staje się preferowaną platformą współpracy w Adobe Creative Cloud, Document Cloud i Experience Cloud. Adobe pracuje też nad uczynieniem Microsoft Azure domyślną platformą w chmurze dla Adobe Sign.

Adobe

W najbliższych tygodniach Microsoft i Adobe wprowadzą następujące integracje:

  • Microsoft Office 365 z Adobe Sign: integracja ma na celu zapewnienie szybkiego i bezpiecznego podpisu elektronicznego w całym pakiecie Office 365, wliczając w to Microsoft Word, Microsoft PowerPoint i Microsoft Outlook. Jak zapewniają twórcy, podpisywanie dokumentów elektronicznie na dowolnym urządzeniu może stać się doświadczeniem codziennym.
  • Adobe Creative Cloud i Adobe Stock z Microsoft Teams: klienci Adobe zyskają dostęp do światowej klasy przestrzeni do współpracy, która przyspieszy tworzenie kreatywnego feedbacku, iteracji i podejmowanie decyzji. Integracja z Microsoft Teams rozszerzy się też w przyszłości na Adobe Experience Cloud.
  • Adobe Sign z Microsoft Teams: o takiej możliwości pisaliśmy już kilka miesięcy temu. Integracja ta ma przyspieszyć procesy tworzenia umów, zatwierdzania i podpisywania przez zespoły. Aplikacja Adobe Sign w Microsoft Teams zawiera kartę, pozwalającą wysyłać dokumenty do podpisu, i bota, który umożliwia członkom zespołu zarządzanie i śledzenie dokumentów.
  • Adobe Sign z Microsoft Flow: jest to integracja, która pozwoli użytkownikom na tworzenie cyfrowych przepływów pracy poprzez dodanie Adobe Sign do dowolnego przepływu w Microsoft Flow. W najbliższych miesiącach firmy będą mogły skorzystać z integracji Microsoft Flow z innymi aplikacjami, takimi jak SharePoint, Dynamics i OneDrive.

Oprócz powyższych integracji Microsoft i Adobe zapowiedzieli też, że będą wspólnie analizować możliwości związane z AI, analityką i inteligentną automatyzacją dokumentów. "Razem z Adobe staramy się wspierać kreatywność i kulturę pracy zespołowej naszych wspólnych klientów, dzięki czemu mogą oni wykorzystać możliwości współczesnego, szybko rozwijającego się miejsca pracy. Jesteśmy podekscytowani tym, że nasze partnerstwo z Adobe rozrosło się, obejmując trzy nasze chmury - Microsoft Azure, Office 365 i Dynamics 365" - mówi Peggy Johnson z Microsoft.

Adobe Sign jest już dostępny dla użytkowników Microsoft Dynamics oraz Microsoft SharePoint. Nowe integracje Adobe Sign z Microsoft Teams, Microsoft Flow, Microsoft Word, Microsoft PowerPoint i Microsoft Outlook staną się dostępne w nadchodzących tygodniach, podobnie jak integracja Adobe Creative Cloud z Microsoft Teams. Integracja z Experience Cloud to już jednak nieco dalsza przyszłość.

Krzysztof Sulikowski
7 września 2017, 17:18
963
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
7 września 2017, 17:18
963
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.