Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Oferta darmowego upgrade'u Windows 10 S do we...

Oferta darmowego upgrade'u Windows 10 S do wersji Pro potrwa dłużej

Gdy do sprzedaży trafiły pierwsze urządzenia z Windows 10 S, Microsoft obiecał, że ich użytkownicy zyskają opcję darmowej aktualizacji do wersji Pro do końca tego roku. Po tym okresie koszt upgrade'u miałby kosztować "49 dolarów lub mniej". Dziś firma zaprezentowała nowe wersje kolorystyczne Surface Laptopa w wersji Core i7 i przy okazji zapowiedziała, że rozszerza ofertę bezpłatnej aktualizacji do 31 marca 2018 roku.

Nasi czytelnicy zapewne dobrze kojarzą Windows 10 S - jest to wersja systemu, która umożliwia instalowanie aplikacji pochodzących wyłącznie ze Sklepu Windows, co ma zapewnić m.in. szybsze działanie i wyższe bezpieczeństwo komputera. Windows 10 S celuje głównie w rynek edukacyjny, a działający pod jego kontrolą Surface Laptop jest de facto jedynym urządzeniem konsumenckim z tą edycją Dziesiątki. Oczywiście okrojona wersja systemu w większości przypadków wymaga uaktualniania. To jednak nawet w normalnej cenie (bez promocji) jest o połowę tańsze, niż uaktualnienie Windows 10 Home do wersji Pro, które kosztuje 99 dolarów.

Windows 10 S - Windows 10 Pro

Przejście z S do Pro to dla większości użytkowników Surface Laptopa konieczność. Microsoft przedstawia jednak inny scenariusz: "Dla tych, którzy mają potrzebę [używania] aplikacji, która nie jest jeszcze dostępna w Sklepie i musi być zainstalowana z innego źródła, rozszerzamy możliwość przełączenia się za darmo z Windows 10 S na Windows 10 Pro do 31 marca 2018 r. Mamy nadzieję, że dostarczy to zwiększonej elastyczności dla tych, którzy szukają idealnego prezentu na rozpoczęcie nowego roku szkolnego lub na święta".

Co istotne, jeśli dokonamy takiego upgrade'u, zawsze możemy później przywrócić wersję S przy użyciu obrazu odzyskiwania, a komputer będzie nadal licencjonowany dla wersji Pro (do której również będzie można powrócić). Działa to również w drugą stronę. Użytkownicy Windows 10 Pro (lub dowolnej wersji Windows 10, nie licząc Home) mogą teraz wypróbować system Windows 10 S w wydaniu Insider Preview.

Krzysztof Sulikowski
5 września 2017, 19:44
1 499
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
5 września 2017, 19:44
1 499
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.