Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Pojawiły się kolejne informacje na temat anul...

Pojawiły się kolejne informacje na temat anulowanego Surface Mini

Kilka lat temu, w roku 2014 światło dzienne miał ujrzeć kolejny członek linii urządzeń Surface – niewielki tablet Surface Mini. Tak jednak się nie stało, zaś wokół tego powodów narosło wiele plotek i przypuszczeń. Dziś jest już pewne, że nie ujrzymy go na półkach sklepowych, bowiem tej samej niszy dedykowane będą niewielki komputery działające w oparciu o procesory ARM. Jakiś czas temu w sieci zaczęły krążyć zdjęcia przedstawiające Surface Mini, jednakże jego specyfikacja techniczna znana była jedynie bardzo ogólnikowo. Sytuacja ta zmieniła się, bowiem jeden z zagranicznych dziennikarzy, Evan Blass dotarł do dokładnych informacji.

Specyfikacja Surface Mini

Jak widać na zamieszczonej grafice, Surface Mini nigdy nie zostałby okrzyknięty królem wydajności – zwłaszcza zważywszy na niewielką ilość pamięci RAM którą dysponował, niezależnie od wersji. Nie byłby to jednak problem, gdyż pełnić miał on rolę dodatkowego urządzenia, nie zaś głównego narzędzia pracy. Wygląda na to, że świetnie sprawdziłby się w roli elektronicznego notatnika, jednakże nigdy nie było dane wykazać mu się w tej roli. Z tego co wiadomo, Surface Mini miał być dostarczany w zestawie wraz z rysikiem Surface Pen oraz czymś zwanym Surface Iris - prawdopodobnie wczesnym odpowiednikiem Windows Hello. Tablet ten miał się ponadto ukazać w trzech wariantach kolorystycznych – czarnym, czerwonym oraz niebieskim, przy czym obudowa pokryta miała być jakiegoś rodzaju tkaniną poliuretanową, być może podobną do tak lubianej przez Microsoft ostatnimi czasy Alcantary.

Wygląd Surface Mini

Niestety, całej historii Surface Mini prawdopodobnie nie przyjdzie nam poznać nigdy. Urządzenie to miało całkiem spory potencjał, by zrewolucjonizować pracę na kolanie, jednak z jakiegoś nie trafiło do sprzedaży. Pozostaje jedynie nadzieja, że jego losu nie podzieli wyczekiwany przez wielu Surface Phone.

Amadeusz Labuda
4 września 2017, 12:20
999
Odsłony
Amadeusz Labuda
4 września 2017, 12:20
999
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.