Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

IFA 2017 - Windows 10 na sześciu kolekcjach u...

IFA 2017 - Windows 10 na sześciu kolekcjach urządzeń

Po wprowadzeniu Terry'ego Myersona do Windows 10 Fall Creators Update i Windows Mixed Reality na scenę wkracza Kristina Michalsky z Microsoft Germany. Przeprowadzi ona demonstrację tego, jak można być bardziej produktywnym z Windows 10 z punktu widzenia projektanta. Prezentowane są w praktyce funkcje, które w zasadzie dobrze już znamy. To rysowanie w dokumentach PDF uruchomionych w Edge, projektowanie w Paint 3D i super-łatwe nanoszenie tekstur pobranych z repozytorium Remix3D. Stworzony w parę chwil stół kuchenny zostaje przeniesiony do PowerPoint, a następnie nanoszony na świat rzeczywisty poprzez kamerę wbudowaną w laptop. Przenosimy się następnie do salonu. Jak widać na ostatnim zrzucie ekranu, wbudowane funkcje edycji wideo w aplikacji Zdjęcia pozwalają stworzyć dodatkową prezentację dla klientów, zawierającą wstawione cyfrowo obiekty 3D do rzeczywistego otoczenia.

Kristina Michalsky prezentuje też Tryb gry w Windows 10 i możliwość rozpoczęcia streamingu za pomocą kilku naciśnięć przycisków na kontrolerze Xbox One. Zaczyna się kolejna prezentacja, którą otwiera Peter Han, w Microsoft odpowiedzialny za kontakty z partnerami OEM i ODM. Mówi on o podziale urządzeń z Windows na 6 kolekcji (oczywiście to nie wszystkie kategorie urządzeń działających pod kontrolą Dziesiątki). Pierwsza z nich to kolekcja premium, która oferuje najwyższej klasy rozwiązania na PC powyżej 800 dolarów. Modern Mainstream to generalnie popularne rozwiązania od 300 do 800 dolarów. Entry Collection to budżetowe i przystępne PC. Kolejny zbiór - Proffesional Collection - to urządzenia dedykowane zawodowcom. Peter Han tłumaczy, że w tym roku padnie jeszcze kilka zapowiedzi urządzeń z tej kategorii. Gaming Collection to urządzenia zoptymalizowane dla graczy, z kolei Mixed Reality Collection to zestawy VR współpracujące z Windows 10.

IFA 2017

Peter prezentuje wybrane urządzenia z poszczególnych kategorii. Trudno oprzeć się wrażeniu, że modele referencyjne (zwłaszcza z pierwszych dwóch kategorii) pełnymi garściami czerpią z rozwiązań i stylistyki znanej z linii Surface. Peter podaje w międzyczasie dość istotną informację - po udostępnieniu za darmo Minecraft Education Edition tytuł ten zyskał 100 milionów aktywnych użytkowników z blisko 100 krajów na świecie.

IFA 2017

Po krótkiej prezentacji najciekawszych reprezentantów pierwszych czterech kategorii nadszedł czas na coś dla graczy. Microsoft wychodzi tu ze strategią opartą na trzech założeniach - ludzie mogą grać, z kimkolwiek, na jakimkolwiek urządzeniu i w jakiekolwiek tytuły chcą. Doświadczenia Xbox Play Anywhere z franczyzy Xbox trafiają do Windows 10 w liczbie 25 tytułów w każdym kwartale. Gier międzyplatformowych w tym programie będzie przybywać. Prowadzący opowiada też o najciekawszych propozycjach sprzętowych dla graczy, wliczając w to Acer Predator, HP Omen X 17, ASUS ROG Zephyrus czy Lenovo Legion Y720.

IFA 2017

Teraz mowa będzie o ostatniej kolekcji urządzeń, czyli Mixed Reality. Jak mówi Peter Han, Windows Mixed Reality to wieloskładnikowy ekosystem. Rozpoczyna się on od PC i rozszerza się na zestawy zakładane na głowę (HMD), kontrolery i zawartość, która nabiera w nich życia. Prowadzący opowiada też o ścisłej współpracy z Intel, dzięki której zestawy Windows Mixed Reality mogą działać w 60fps lub 90fps w zależności od mocy karty graficznej.

IFA 2017

Zestawy Windows Mixed Reality prezentowane dziś praktycznie już znamy - ostatnim z nich jest zaprezentowany zeszłej nocy Lenovo Explorer. Peter pokazuje też kontrolery Mixed Reality Controllers. Dowiadujemy się, że ich przyciski będzie można indywidualnie konfigurować w aplikacji. To również dobra wiadomość dla deweloperów gier i oprogramowania. Pada tu istotna zapowiedź - kontrolery Mixed Reality Controllers (podobnie jak same zestawy HMD) wejdą do sprzedaży w dniu premiery Fall Creators Update, czyli 17 października tego roku. Ceny Zestawów HMD + kontroler będą rozpoczynały się od 399 dolarów. Zapowiedziano na razie dwa zestawy w takiej cenie - od Acer i Dell.

Krzysztof Sulikowski
1 września 2017, 15:08
1 181
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
1 września 2017, 15:08
1 181
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.