Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Zamknięte testy funkcji Guest Access w progra...

Zamknięte testy funkcji Guest Access w programie Microsoft Teams nadal trwają

Program Microsoft Teams, stanowiący jeden ze składników pakietu Office 365, jest świetnym narzędziem do organizowania pracy w grupie. Nie znaczy to jednak, że jest on idealny – nadal potrzeba usprawnić spośród jego funkcji oraz dodać parę nowych. Jakiś czas temu gigant z Redmond ogłosił, że planuje dodać do swojej aplikacji nowość figurującą pod nazwą Guest Access. Dzięki temu, możliwa byłaby interakcja pomiędzy użytkownikami Teams oraz osobami o dostępach tymczasowych. Jak łatwo wywnioskować, ogromnie uprościłoby to współpracę z podwykonawcami oraz innymi firmami. Pierwotnie zakładano, że nową funkcję uda się wprowadzić już w czerwcu – niestety, plany te spaliły na panewce.

Microsoft Teams w praktyce

Mimo, że oficjalnie nic się w tej materii nie zmieniło i data wprowadzenia Guest Access nie jest jeszcze znana, to nową nadzieję daje raport Brada Samsa z serwisu Petri. Według informacji które zdobył cały czas trwają testy nad nową funkcjonalnością, zaś swoim zasięgiem objęły już nawet osoby nie pracujące dla giganta z Redmond. Opóźnienia spowodowane zostały podobno przez sporą liczbę problemów, która pojawiła się w pierwszych wersjach testowych. Jeden z nich umożliwiał podobno nawet wysyłanie wiadomości bezpośrednio do wybranych pracowników Microsoftu, włącznie z jego CEO. Według Brada gigant skupia się teraz już tylko na poprawieniu stabilności Guest Access, zaś premiera może (lecz nie musi) mieć miejsce podczas konferencji Ignite w przyszłym miesiącu.

Nie da się zaprzeczyć, że wprowadzanie omawianej nowości znacznie wpłynie na atrakcyjność Microsoft Teams, zwłaszcza w oczach firm korzystających z usług freelancerów. Niemniej, przed gigantem z Redmond jeszcze długa droga, by doszlifować program do stanu w którym określić można go będzie jako bardzo rozbudowany.

Amadeusz Labuda
30 sierpnia 2017, 11:27
1 353
Odsłony
Amadeusz Labuda
30 sierpnia 2017, 11:27
1 353
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.