Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Konstrukcje hybrydowe zaczynają wypychać z ry...

Konstrukcje hybrydowe zaczynają wypychać z rynku klasyczne tablety

Zwykle firmy tak wielkie jak Microsoft poprzedzają projektowanie swoich urządzeń badaniem rynku. Na podstawie analizy jego potrzeb oraz chłonności dopracowują swe projekty w ten sposób, aby zarobić jak najwięcej na sprzedaży gotowego produktu. Wygląda na to, że analitycy giganta z Redmond spisują się jak dotychczas na medal – z badań przeprowadzonych przez firmę International Data Corporation (IDC) wynika, że w kwestii tabletowych hybryd to właśnie Microsoft wiedzie prym. Mało tego, urządzenia tego typu mają w przyszłości osiągnąć znacznie większy udział rynkowy.

Tak właśnie prezentuje się raport IDC

Ogólna sytuacja na rynku komputerów prezentuje się nieciekawie z perspektywy osoby lubiącej pomajsterkować przy swoim sprzęcie. Udziały klasycznych komputerów stacjonarnych obecnie drastycznie maleją – ich obecny udział rynkowy wynosi obecnie 23,8% zaś w 2021 roku wynosić ma raptem 21,7%. Niemały spadek zanotują także najprawdopodobniej klasyczne tablety, bowiem wynosić on ma aż 8,2%. Ich miejsce zajmą konstrukcje hybrydowe, takie jak Surface Pro. Urządzenia z tej kategorii powiększą swoje udziały ponad dwukrotnie. Drobny wzrost w udziałach rynku zanotują również komputery mobilne, takie jak szeroko rozpowszechnione laptopy – w tym przypadku mowa o nieco ponad 4%. Ogółem sprzedaż komputerów w najbliższych latach ulegnie niewielkiej redukcji, wynoszącej 1,7%.

Oczywiście podczas analizy tego typu prognoz należy zachować odpowiedni margines błędu – istnieje po prostu zbyt wiele czynników losowych, by przewidzieć sprzedaż jaka będzie miała miejsce przyszłości. Jeszcze w tym roku spodziewać się można rewolucji, w końcu pojawi się nowa klasa komputerów, działających pod kontrolą procesorów ARM, co zapewne również wywrze wpływa na podział rynku.

Amadeusz Labuda
29 sierpnia 2017, 10:21
1 615
Odsłony
Amadeusz Labuda
29 sierpnia 2017, 10:21
1 615
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.