Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Kolejne nowości w Microsoft Teams - tym razem...

Kolejne nowości w Microsoft Teams - tym razem dla segmentu edukacyjnego

Wraz z biegiem czasu aplikacje dostępne na rynku stale się rozwijają, stając się coraz bardziej zaawansowanymi narzędziami. Podobnie jest z elementami pakietu Office – wiele z nich udostępnia nawet specjalne funkcje, przydatne jedynie wąskiej grupie specjalistów. Dobrym tego przykładem jest Microsoft Teams, który uległ niedawno rozbudowie w Office 365 Education. Wprowadzone zmiany dedykowane są zwłaszcza nauczycielom.

Edycja notesu w przeglądarce

Nowe możliwości obejmują między innymi umożliwienie nauczycielom nadawania nowych przydziałów, zaś ich zawartość będzie automatycznie zapisywana. W najnowszej wersji Teams mogą oni również wyeksportować stopnie swoich uczniów do pliku .CSV, dzięki czemu implementacji ich do szkolnego systemu informatycznego powinna ulec uproszczeniu. Przydatnym okazać może się fakt, że użytkownicy o odpowiednim stopniu uprawnień zyskali dostęp do ustawień Notesów uczniów i Notesów zajęć bezpośrednio z poziomu Teams. Być może nawet istotniejszą zmianą jest umożliwienie wyświetlania tych elementów w trybie pełnoekranowym, w którym nadal korzystać można z paska narzedzi. Co więcej, Notesy uczniów i Notesy zajęć obsługują teraz pełną edycję w przeglądarce. Zmiany dotknęły również opcji dostępnych dla administratorów. Mogą oni teraz włączać i wyłączać czat z poziomu licencji oraz tworzyć listy zewnętrznych aplikacji umożliwiających kontrolę nad tym, z jakimi aplikacjami mogą wchodzić uczniowie i nauczyciele z poziomu Teams.

Nie jest to ostatnia aktualizacja tego typu, bowiem Microsoft już testuje kolejne elementy które zamierza wprowadzić do edukacyjnej odsłony Office 365.Zmiany tego typu zdecydowanie są potrzebne, bowiem cyfryzacja edukacji nadal nie nabrała jeszcze odpowiedniego tępa, zaś jej zalet nie trzeba chyba przedstawiać.

Amadeusz Labuda
25 sierpnia 2017, 12:28
1 243
Odsłony
Amadeusz Labuda
25 sierpnia 2017, 12:28
1 243
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.