Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Dostępna jest już wersja podglądowa Windows 1...

Dostępna jest już wersja podglądowa Windows 10 S

W połowie lipca Microsoft udostępnił zainteresowanym pierwszą w historii kompilację Windows Server Insider Preview. Dzięki temu specjaliści zajmujący się wdrożeniami przetestować będą mogli wszelkie nowości serwerowej wersji Windowsa jeszcze przed ich oficjalnym wprowadzeniem do stabilnej wersji, co zaoszczędzi im w założeniu wielu problemów. Nie jest to jednak jedyny z systemów operacyjnych Microsoftu, który trafił ostatnio do dystrybucji w wersji podglądowej. Już teraz w ramach programu Windows Insider Preview pobrać można Windows 10 S, co dla wielu będzie okazją ku pierwszej z nim styczności.

Windows 10 S trafił właśnie do programu Windows insider Preview

Oczywiście nie jest to opcja dla każdego. Jednym z wymagań jakie trzeba spełnić, jest w tym przypadku posiadanie Windowsa 10 w wersji Pro lub Enterprise – na innych jego odmianach nie jest możliwe skorzystanie ze specjalnego narzędzia, które przygotował Microsoft. Umożliwia ono pobranie wersji podglądowej Windows 10 S, jednak przed przystąpieniem do instalacji warto się dobrze zastanowić nad całym przedsięwzięciem. System ten nie jest w pełni dopracowany, w końcu jest to wersja testowa, a to z kolei oznacza ryzyko wystąpienia poważnych błędów, włącznie z tymi znacznie utrudniającymi obsługę. Pomijając to, dla wielu przeszkodą okazać może się brak możliwości instalacji jakichkolwiek aplikacji spoza Sklepu Windows. Ogólnie rzecz ujmując, warto zapoznać się wcześniej z informacjami na temat całego programu Windows Insider Preview.

Jak wiadomo, zdania dotyczące Windows 10 S są obecnie podzielone; ma on zarówno swoich zwolenników jak i zagorzałych przeciwników. Udostępnienie jego wersji podglądowej powinno znacznie przyśpieszyć jego rozwój, sprawiając w efekcie że system ten stanie się bardzo atrakcyjną alternatywą dla klasycznych odmian Dziesiątki.

Amadeusz Labuda
24 sierpnia 2017, 12:31
1 613
Odsłony
Amadeusz Labuda
24 sierpnia 2017, 12:31
1 613
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.