Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft rozszerza partnerstwo z Red Hat

Microsoft rozszerza partnerstwo z Red Hat

Jesienią 2015 roku Microsoft nawiązał partnerstwo z Red Hat, by uruchomić wsparcie dla jego najnowszej dystrybucji w Azure, a także by dostarczyć kilku nowych rozwiązań dla klientów biznesowych. W międzyczasie udostępniono Red Hat Enterprise Linux w Azure Marketplace. Dziś obie firmy ogłosiły rozszerzenie partnerstwa, tym razem by ułatwić klientom adaptowanie kontenerów. Ogłoszono natywne wsparcie dla kontenerów Windows Server na Red Hat OpenShift Container Platform, SQL Server na Red Hat Enterprise Linux i OpenShift. W sumie podzielimy się dziś z Wami czterema zapowiedziami. Szczegóły prezentujemy poniżej.

Red Hat i Microsoft

Kontenery Windows Server na Red Hat OpenShift Container Platform: W maju tego roku Red Hat zaprezentował takie rozwiązanie po raz pierwszy. Kontenery Windows Server będą natywnie wspierane przez platformę Red Hat OpenShift. Red Hat podkreślił, że OpenShift jest pierwszą platformą aplikacji kontenerowych zbudowaną z Kubernetes, która wspiera środowiska kontenerowe zarówno spod szyldu Linux, jak i Windows Server. Wsparcie owo zostanie uruchomione w wersji Technology Preview wiosną 2018 roku.

Red Hat OpenShift Dedicated na Microsoft Azure: Red Hat OpenShift Dedicated jest platformą kontenerową działającą jako usługa w chmurze [Container Platform as a Cloud Service] zarządzaną przez Red Hat. Microsoft ogłosił dziś, że Red Hat OpenShift Dedicated będzie dostępny na Azure. Firmy współpracują teraz nad optymalizacją OpenShift w kontekście pracy w Azure, by zapewnić standardy wydajności dla przedsiębiorstw i dopasować zintegrowane wsparcie. Rozwiązanie ma być gotowe na początku 2018 roku.

Red Hat Enterprise Linux w Azure Stack: Red Hat i Microsoft pracują nad zintegrowanym wsparciem dla środowisk roboczych Red Hat Enterprise Linux na platformie Azure Stack. Azure Stack to oferowana przez Microsoft opcja chmury hybrydowej, która wprowadza funkcje chmury do środowisk on-premise działających na certyfikowanym sprzęcie Dell, HP, Lenovo i Cisco. Azure Stack umożliwia organizacjom łatwe uruchamianie usług chmurowych z własnego centrum danych.

SQL Server na Red Hat Enterprise Linux i OpenShift: firmy ogłosiły, że w najbliższych miesiącach wprowadzą SQL Server for Linux na Red Hat Enterprise Linux i OpenShift. Zarówno Red Hat, jak i Microsoft będą obsługiwać SQL Server for Linux w Red Hat Enterprise Linux i Red Hat OpenShift Container Platform.

Krzysztof Sulikowski
22 sierpnia 2017, 21:01
1 096
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
22 sierpnia 2017, 21:01
1 096
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.