Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Gamescom 2017 - Wszystko na temax Xbox One X

Gamescom 2017 - Wszystko na temax Xbox One X

Czas na kolejną sesję. Na scenę zaproszono Shannon Loftis z Microsoft Studios i Aarona Greenberga z Xbox Games Marketing. Jak mówią goście, po raz pierwszy w Europie gracze mają możliwość przetestowania Xbox One X na ponad 70 grywalnych egzemplarzach. Aaron podkreśla też, że Xbox One X pozwoli grać w tytuły ze wszystkich trzech generacji Xboksa. Wszystko dzięki kompatybilności wstecznej, która obejmie też oryginalny Xbox z 2001 r. Wstecznie zgodnych tytułów mamy dziś ponad 400, a codziennie pojawiają się kolejne. Wiele istniejący gier (np. Star Wars: Battlefront 2, Minecraft, Halo 5, NBA 2k i Fallout 4) otrzyma też bezpłatne aktualizacje dla Xbox One X, co oznacza m.in. wsparcie dla 4K.

Gamescom 2017

Aaron mówi też o Xbox One X devkit, czyli zestawie dla deweloperów. Miał on podobno dobre przyjęcie wśród twórców gier. Kto się zajmuje liftingiem swoich produkcji na miarę nowej konsoli? "Wszystkie wielkie gry to robią". No dobrze, to już wiemy. Czas na konkretną zapowiedź. To zremasterowana w wysokiej rozdzielczości i z obsługą HDR wersja Recore Definitive Edition. Na trailerze tego tytułu na wyłączność zaprezentowano też system craftingu, który pozwala spersonalizować naszego towarzysza - robota, oraz nową kampanię. Premiera na Xbox One już 29 sierpnia.

Gamescom 2017

Gamescom 2017

Zaczyna się temat PC. Jak mówi Shannon, gracze mają na co czekać. Jako że wszystkie tytuły Microsoft Studios są zgodne z Xbox Live, tryb wieloosobowy jest dostępny "międzyplatformowo" dla graczy Xbox i Windows 10. Shannon przypomina też o zeszłotygodniowej zapowiedzi - Rise of Nations zostanie wydany na PC z odblokowanym cross-networkingiem. Oznacza to, że w ulubionego RTS-a będą mogli zagrać wspólnie użytkownicy zarówno Steama, jak i Sklepu Windows. Padły też zapowiedzi zremasterowanych tytułów familijnych: Disneyland Adventures, Rush i Zoo Tycoon. Zostaną one ekskluzywnie wydane 21 października tego roku w 4K, HD i HDR na Xbox One i Xbox One X.

Gamescom 2017

Aaron mówi o nowościach dla fanów Halo, których w Europie nie brakuje. Halo: Wars 2 otrzyma nowy dodatek zatytułowany Awakening the Nightmare. To nowa kampania, opowieść, ale i przyjęta perspektywa. Dodatek ów zadebiutuje 26 września w wersji 4K HDR. Mowa jest też o usłudze Xbox Game Pass, która rozszerza się na kilka nowych regionów, jednak na liście nie ma Polski. Jeśli chodzi z kolei o tytuły zupgrade'owane pod kątem Xbox One X, dziś jest ich już ponad setka... a konsola nie miała nawet premiery. Jak mówi Aaron, będą one wyglądać i działać lepiej.

Krzysztof Sulikowski
20 sierpnia 2017, 22:04
1 001
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
20 sierpnia 2017, 22:04
1 001
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.