Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft rozszerza partnerstwo z Terraform n...

Microsoft rozszerza partnerstwo z Terraform na kolejne usługi Azure

HashiCorp Terraform pozwala deweloperom definiować i wdrażać infrastrukturę chmury z użyciem łatwego do opanowania, niestandardowego języka szablonów o nazwie HashiCorp configuration language (HCL). W zeszłym roku Microsoft ogłosił pełne wsparcie dla Azure Resource Manager w narzędziach Terraform. Teraz gigant ogłasza, że swoją współpracę z HashiCorp rozszerza na kolejne usługi.

Microsoft odnotował rosnące zainteresowanie narzędziami DevOps wśród klientów przenoszących swoje aplikacje do Azure. Prócz tego rośnie liczba klientów, którzy chcą wdrażać aplikacje w wielu środowiskach (wliczając w to wdrożenia hybrydowe i multi-cloud), używając tego samego narzędzia. Aby odpowiedzieć na te potrzeby, Microsoft zwiększył swoje inwestycje w Terraform, ściśle współpracując przy tym z HashiCorp, znanym dostawcą usług w dziedzinach DevOps i zarządzania infrastrukturą chmury. Owa współpraca zaczęła się na początku 2016 r., kiedy to obie firmy ogłosiły wspólne plany zapewnienia pełnego wsparcia dla Azure Resource Manager w wielu narzędziach HashiCorp, takich jak Packer i Terraform.

HashiCorp Terraform

Kolejnym krokiem w rozszerzeniu partnerstwa jest powiększenie liczby usług bezpośrednio obsługiwanych przez Terraform o Azure Container Instances, Azure Container Service, Managed Disks, Virtual Machine Scale Sets i inne. "Chcemy zaoferować dodatkową elastyczność, aby wyrazić infrastrukturę jako kod [infrastructure-as-a-code] i umożliwić łatwe wdrażanie wielu natywnych usług Microsoft Azure bezpośrednio przez Terraform" - pisze Corey Sanders, Director of Compute w dziale Azure.

"Jestem bardzo podekscytowany naszym partnerstwem z HashiCorp. Są dobrze przygotowani, aby wspierać złożoność i różnorodność tej przestrzeni. Mają także bogate portfolio produktów, które mogą pomóc naszym klientom wprowadzić zasady DevOps, by zautomatyzować zarządzanie infrastrukturą w Azure i wielu innych środowiskach" - dodaje Sanders. Szczegóły implementacji Terraform znajdziemy w dokumentacji Azure.

Krzysztof Sulikowski
18 sierpnia 2017, 21:25
1 050
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
18 sierpnia 2017, 21:25
1 050
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.