Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Story Remix, czyli niespełnione nadzieje

Story Remix, czyli niespełnione nadzieje

Krótko po premierze ostatniej wielkiej aktualizacji Windows 10, Creators Update, miało miejsce wydarzenie specjalne – Build 2017. Zapowiedziano na nim sporo przydatnych funkcji, mających trafić na nasze komputery w niezbyt już odległej przyszłości. Jedną z tych, które najbardziej przyciągały uwagę był Story Remix, narzędzie mające zrewolucjonizować obróbkę materiałów wideo oraz zdjęć w domowym zaciszu. Niestety,wygląda na to, że po raz kolejny Microsoft nie wywiąże się ze swoich obietnic. Funkcjonalność ta nie trafi do Windows 10 wraz z wdrożeniem Fall Creators Update - przynajmniej nie w formie, w jakiej została ona zaprezentowana.

Tak prezentował się Story Remix podczas zapowiedzi

Testy Story Remix trwają już od jakiegoś czasu, głównie za sprawą Insiderów. Niestety, to z czym mają oni do czynienia nie wróży byt dobrze – w chwili obecnej funkcjonalność opisywanego narzędzia ogranicza się do bardzo prostej i topornej obróbki materiałów graficznych. Możliwe jest przycinanie nagrań i tworzenie pokazów slajdów w formie krótkich filmików, lecz o dodaniu do nich obiektów 3D można obecnie zapomnieć. Na domiar złego, Story Remix bardzo często wysypuje się, zaś jego optymalizacja i płynność działania wręcz woła o pomstę do nieba. Zupełnie nie przypomina to tego, czym uraczył nas gigant z Redmond podczas wydarzenia Build 2017. Ponadto, jeden z reporterów serwisu Windows Central dotarł do informacji mówiących jasno o tym, że obróbka z wykorzystaniem elementów 3D w Story Remix nie trafi do Fall Creators Update podczas jego premiery. Nowe możliwości trafią jedynie w ręce Insiderów, mało tego, dopiero w parę miesięcy po premierze najbliższej wielkiej aktualizacji Windows 10.

Wygląda na to, że lista niespełnionych obietnic Microsoftu nadal będzie się wydłużać. Jest to już kolejny taki przypadek w historii wielkich aktualizacji udostępnionych przez giganta z Redmond – podobna sytuacja miała miejsce chociażby w przypadku funkcjonalności takich jak Kontakty (My People) czy też Windows Timeline. Ciężko po czymś takim nie patrzeć ze sporą dawką sceptycyzmu na kolejne zapowiedzi i krasomówstwo marketingowców Microsoftu. Zdecydowanie nie jest to ścieżka, którą powinna kroczyć globalna firma o tak dużym znaczeniu.

Amadeusz Labuda
18 sierpnia 2017, 11:27
1 609
Odsłony
Amadeusz Labuda
18 sierpnia 2017, 11:27
1 609
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.