Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Azure rozrósł się do 42 regionów. To rekord w...

Azure rozrósł się do 42 regionów. To rekord wśród dostawców chmury

Microsoft zapowiedział rozszerzenie Azure na dwa nowe regiony w Australii. Tym samym liczba regionów Azure na całym świecie wzrośnie do 42, co jest wynikiem bijącym praktycznie wszystkich innych liczących się dostawców chmury. Pod względem centrów danych Microsoft stanie się wkrótce największym dostawcą usług w chmurze na świecie. Dwa nowe regiony zostaną oficjalnie uruchomione w pierwszej połowie 2018 r.

Nowo powstające regiony w Australii będą tzw. regionami specjalnymi, skoncentrowanymi na potrzebach rządu i jego partnerów. Oznacza to m.in. możliwość obsługi poufnych danych ze statusem Unclassified, a także danych chronionych (Protected), czyli danych przypisanych do informacji niejawnych pierwszego poziomu według australijskiego prawa. By zapewnić takie wsparcie, Microsoft nawiązał strategiczne partnerstwo z firmą Canberra Data Centers. "CDC jest wybitnie specjalistycznym dostawcą centrów danych, zdolnych obsłużyć chronione dane rządowe w Australii. Dysponuje on czterema nowoczesnymi placówkami w Canberry, które posiadają akredytacje i są kontrolowane pod względem bezpieczeństwa, dzięki czemu mogą obsługiwać nawet dane z klauzulą Top Secret. Klienci rządowi, aktualnie korzystający z zabezpieczonej sieci Intra-Government Communications Network (ICON), będą mogli bezpośrednio połączyć się z Azure w Canberra" - tłumaczy Tom Keane z Microsoft Azure.

Azure - Regiony

Pozostając w temacie Azure na antypodach, Microsoft przypomina, że kilkadziesiąt usług Azure otrzymało niedawno certyfikat Australian Signals Directorate. Dotyczy to zwłaszcza rozwiązań machine learningowych, IoT, cyberbezpieczeństwa i zarządzania danymi. "Mając na uwadze australijskie certyfikaty dla Office 365 i Dynamics 365, Microsoft jest uznawany za najbardziej kompletną i zaufaną platformę chmurową w Australii. Dla porównania - inne większe firmy świadczące usługi w chmurze są certyfikowane tylko w zakresie podstawowych usług związanych z infrastrukturą lub w ogóle nie otrzymują certyfikatów uprawniających do użytku rządowego" - dodaje Keane.

Microsoft podkreśla, że rząd, służba zdrowia i organizacje edukacyjne to teraz jedne z najszybciej adaptujących Azure sektorów w regionach Sydney i Melbourne, stąd też tak duży nacisk kładziony na certyfikaty.

Krzysztof Sulikowski
14 sierpnia 2017, 19:28
1 320
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
14 sierpnia 2017, 19:28
1 320
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.