Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

System osiągnięć Xbox czekają poważne zmiany

System osiągnięć Xbox czekają poważne zmiany

System osiągnięć Xbox Achievements praktycznie od czasu debiutu na Xbox 360 w 2005 r. pozostawał względnie bez większych zmian - za ukończenie niektórych celów gracze zostają nagradzani punktami Gamerscore. Chociaż jest to świetny sposób na porównanie wyników z przyjaciółmi lub chwalenie się nimi, system nie jest idealny. Część graczy posiada osiągnięcia w niewielkiej kolekcji gier, a punkty niekoniecznie odzwierciedlają ich ogólne zdolności. Taki właście scenariusz wziął sobie do serca Microsoft, który - jak powiedział Mike Ybarra - "pracuje nad czymś zasadniczo zmieniającym koncepcję" systemu osiągnięć Xbox.

W jaki sposób zmieni się system Xbox Achievments? Jak wyjaśnia CVP działu Xbox, Microsoft "pracuje nad większą, bardziej znaczącą zmianą, dotyczącą historii osiągnięć gracza Xbox. Możemy zrobić dużo więcej, aby pozwolić graczom odzwierciedlić i pokazywać swoje historie gier i statusy. Niezależnie od tego, czy chodzi o osobą grającą w trybie wieloosobowym w Halo 5 na profesjonalnym poziomie, czy też posiadającą 2000 punktów Gamerscore - każdy chce być doceniony. Chcecie, aby ludzie mogli wiedzieć, że ta osoba nie gra w wiele tytułów, ale jest w pierwszej dziesiątce wśród graczy Halo 5".

Xbox Achievements

Graczy posiadających sporo zebranych punktów uspokajamy - system osiągnięć nie zostanie usunięty. Nowe podejście miałoby raczej uzupełnić, a nie zastąpić system Gamerscore. Miałby to być dodatkowy system pozwalający użytkownikom "zaprezentować swoją historię gier i typ gracza, którymi są" z możliwością stworzenia czegoś w rodzaju wizytówki biorącej pod uwagę tylko wybrane tytuły (Gamerscore w zasadzie na to nie pozwala) lub całą kolekcję gier. Mike Ybarra nie ujawnia na razie zbyt wielu szczegółów, niemniej jednak podstawowy zarys koncepcji już znamy. Nie wiadomo jeszcze, w jakich aktualizacjach owa funkcjonalność miałaby debiutować, jednak spodziewamy się, że dotrze ona do kompilacji Xbox Insider jeszcze w tym roku.

Krzysztof Sulikowski
11 sierpnia 2017, 14:17
1 288
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
11 sierpnia 2017, 14:17
1 288
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.