Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Cloud App Security, czyli aplikacje w chmurze...

Cloud App Security, czyli aplikacje w chmurze chronione przed anomaliami

Odpowiadanie na naruszenia bezpieczeństwa w czasie rzeczywistym może okazać się kluczowym wyzwaniem dla firm, których wrażliwe dane mogą zostać pozyskane przez nieautoryzowanego użytkownika. Microsoft przedstawił nową funkcję chroniącą, współpracującą z Azure Active Directory - gdy na portalu Cloud App Security zostanie zidentyfikowana podejrzana aktywność, odpowiedzialni za nią użytkownicy mogą zostać automatycznie wylogowani i zmuszeni do ponownego zalogowania w Office 365 i wszystkich aplikacjach dostępnych za pośrednictwem AAD.

Cloud App Security umożliwia teraz ustawienie dwóch nowych reakcji na nietypowe zachowanie i przejęcie konta. Pierwsza z nich polega na tym, że zewnętrzne udostępnianie wrażliwych plików, pobieranie takich plików z nierozpoznanych lokacji lub wszelka aktywność uznana za anormalną mogą wywołać alarm na portalu Cloud App Security. Alarmy te trafiają do administratorów jako natychmiastowe powiadomienia i asystują w proaktywnym dochodzeniu. Druga reakcja jest dość nowatorskim podejściem do sytuacji przejęcia konta. Gdy atakujący zyska nieautoryzowany dostęp do konta, standardową praktyką jest jego wyłączenie. Jak przekonuje Microsoft, to nie wystarczy. Cloud App Security pozwala administratorowi unieważnić sesje na przejętym koncie i zminimalizować skutki ataku. Ponadto unieważnione zostaną wszystkie tokeny użytkownika powiązane z aplikacjami w chmurze.

Cloud App Security

Jak zaimplementować funcje? Wymaganie od użytkownika ponownego zalogowania można ustawić w fazie tworzenia zasad lub zainicjować bezpośrednio z poziomu alertu. Pierwsza możliwość zapewnia automatyczną odpowiedź i wymaga od admina jedynie zaznaczenia opcji. Alternatywnie administrator może zaznaczyć wymaganie ponownego zalogowania w trakcie dochodzenia.

"Naszym celem jest zapewnienie holistycznego i innowacyjnego podejścia do bezpieczeństwa w Enterprise Mobility + Security. Cloud App Security i Azure Active Directory tworzą wspólną, unikalną wartość, która pomaga wam uzyskać większą kontrolę nad waszą chmurą, identyfikując podejrzane aktywności, które mogą wskazywać na naruszenie, i odpowiadać na nie błyskawicznie" - kwituje Microsoft.

Krzysztof Sulikowski
10 sierpnia 2017, 19:37
1 322
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
10 sierpnia 2017, 19:37
1 322
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.