Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 napędzi punkt sprzedażowy All-in-O...

Windows 10 napędzi punkt sprzedażowy All-in-One od HP

HP zaprezentował nowy, wszechstronny zestaw All-in-One typu POS (Point-of-Sale) działający pod kontrolą Windows 10/Windows IoT. Powitajcie ElitePOS, który według producenta zmodernizuje kategorię punktów sprzedaży detalicznej i obsługi klienta.

Już na pierwszy rzut oka ElitePOS wyróżnia się pod względem budowy. Dzięki możliwości zintegrowania drukarki paragonów z podstawą w kształcie kolumny lub wbudowania czytnika kart magnetycznych w monitor, sprzedawcy mogą uporządkować swoje stanowisko pracy - praktycznie cały zestaw PC wraz z akcesoriami mieści się w All-in-One z prawdziwego zdarzenia. ElitePOS został zaprojektowany z myślą o intensywnym użytkowaniu, a jego cykl życia został przedłużony. System jest nawet zgodny ze standardami militarnymi (MIL-STD) i jest odporny np. na zalanie - najważniejsze komponenty zostały odizolowane od zewnętrznych warstw, które rozprowadzają wylaną ciecz. Jeśli chodzi o oprogramowanie i specyfikację techniczną, HP ElitePOS może działać pod kontrolą Windows 10 lub Windows IoT. Pod obudową znajdziemy szybką pamięć DDR4 i procesory Intel Core 7 generacji z opcjonalną technologią vPro.

ElitePOS

Z myślą o bezpieczeństwie w takich gałęziach, jak handel czy szpitalnictwo, HP wprowadził do ElitePOS szereg funkcji chroniących zarówno opartych na sprzęcie, jak i zintegrowanych na poziomie oprogramowania, wliczając w to:

  • Funkcje bezpieczeństwa na poziomie BIOS: HP Sure Start Gen3, pierwszy w branży samonaprawiający się BIOS, oraz HP BIOSphere Gen3, wiodący ekosystem firmware'u.
  • Technologie uwierzytelniające użytkownika: ElitePOS można opcjonalnie wyposażyć w czytnik linii papilarnych zgodny z Windows Hello. Dodatkowe funkcje to Credential Guard, zapewniający bezpieczne logowanie i ochronę hasła, oraz Device Guard, pozwalający administratorom tworzyć zasady ograniczające warstwę oprogramowania do zaufanych, podpisanych i zatwierdzonych aplikacji. Pozwala to również chronić POS przed niskopoziomowymi atakami za pośrednictwem portów USB.
  • Ochronę fizyczną urządzenia: opcjonalnie zestaw można zabezpieczyć technologiami bolt-to-counter, montażem VESA i funkcjami K-Lock.

HP ElitePOS ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. By dowiedzieć się więcej na temat tego urządzenia, możemy udać się na stronę hp.com/go/elitepos.

Krzysztof Sulikowski
4 sierpnia 2017, 14:42
920
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
4 sierpnia 2017, 14:42
920
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.